fbpx

Fotowoltaika dla firm

OFERTA INSTALACJI PV

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja z szybkim zwrotem kosztów

Niezależnie od wielkości biznesu jaki prowadzisz, czy też branży w jakiej działasz, jako przedsiębiorca na pewno poszukujesz sposobu na obniżenie kosztów, które generuje Twoja firma.

Pomożemy Ci! Zwrot z inwestycji w fotowoltaikę to około 20% rocznie. To pewny zysk, a co za tym idzie oszczędność dla Ciebie i Twojej firmy. Doświadczenie i wiedza naszych specjalistów pomoże wybrać najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu, dzięki czemu szybko zredukujesz koszty energii elektrycznej.

Instalacja fotowoltaiczna pracuje bez przerwy. Montaż instalacji fotowoltaicznej to optymalizacja, która się opłaca. Twój biznes stanie się jeszcze bardziej niezależny, a dzięki ustawie OZE z 22 czerwca 2016 r (Dz. U. 2016 poz. 925.) będziesz mógł korzystać ze zwrotów za nadwyżkę energii elektrycznej, która powstaje w momencie, kiedy firma ma dużo mniejsze zapotrzebowanie na prąd.

W styczniu 2021 roku wchodzi w życie ustawa, która zakłada pojawienie się w taryfie dystrybucyjnej tzw. opłaty mocowej w wysokości 76,20 zł za każdą 1 MWh miesięcznie. Dzięki instalacji fotowoltaicznej nie poniesiesz dodatkowych kosztów, opłata dla Twojej firmy wyniesie dokładnie 0 zł.

Oszczędność to nie wszystko. W dzisiejszych czasach walka o dobro naszej planety i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii ma ogromne znaczenie. Stwórz z nami ekologiczną firmę, która daje przykład i czerpie energię z naturalnych zasobów.


WYPEŁNIJ FORMULARZ:

Nasi konsultanci przygotują ofertę idealnie dobraną pod Twoje potrzeby.

FINANSOWANIE
Interesują Cię dotacje? A może kredyt lub leasing na jedną z naszych usług? Pomożemy Ci w formalnościach, zapytaj nas jak to zrobić, skontaktuj się z nami już dziś!

SPRAWDŹ FINANSOWANIE

DORADZIMY TWOJEJ FIRMIE

Instalacja PV do 50 kWp nie wymaga dodatkowych pozwoleń. Panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu lub gruncie w Twojej firmie produkują prąd stały, który za pomocą inwertera przekształcany jest w prąd przemienny. Następnie trafia do rozdzielni zasilając wszystkie sprzęty elektryczne, a nadwyżka prądu odprowadzana jest do sieci.

To Ty jako przedsiębiorca decydujesz, czy chcesz ponosić niepotrzebne koszty. Instalacja fotowoltaiczna to przyszłość i konieczność dla nowoczesnej firmy. Rosnące ceny energii, względy ekologiczne i trendy związane z technologią, od których zależnych jest wiele firm, przemawiają za tym, że fotowoltaika to jedyny słuszny wybór.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, od lipca 2019 roku możesz rozliczać się na takich samych zasadach jak prosument. Co to oznacza? Już nic nie tracisz. Dzięki temu możesz magazynować nadwyżki prądu w sieci. W praktyce jako przedsiębiorca zyskujesz możliwość sprzedaży nadwyżek prądu do zakładu energetycznego.

Chcesz dowiedzieć się czy instalacja fotowoltaiczna to dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu? Umów się na konsultację z naszym specjalistą. Wykonamy audyt i doradzimy Ci jaką formę finansowania inwestycji wybrać.

Jak wygląda współpraca?
kontakt
Kontakt
audyt
Audyt
wycena
Wycena i finansowanie
umowa
Instalacja

Rosnące ceny energii elektrycznej to nie tylko poważne zmartwienie dla użytkowników indywidualnych, ale również duży cios dla firm. Wysoka konsumpcja energii sprawia bowiem, że podwyżki są wyraźnie odczuwalne. W tej sytuacji instalacja fotowoltaiczna może być bardzo korzystną inwestycją. Sprawdź, dlaczego warto produkować własną energię elektryczną i komu się to najbardziej opłaca!

FOTOWOLTAIKA DLA FIRM SPOSOBEM NA OBNIŻENIE RACHUNKÓW ZA PRĄD

Koszty energii elektrycznej stanowią w firmach od kilku do nawet kilkudziesięciu procent wszystkich kosztów. W tej sytuacji podwyżki cen znacząco odbijają się na budżecie. To właśnie dlatego coraz więcej przedsiębiorców interesuje się inwestycjami pozwalającymi na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Dotyczy to zarówno małych, jak i dużych biznesów chcących osiągnąć przynajmniej częściową niezależność od zewnętrznych dostawców prądu.
Warto przy tym zaznaczyć, że rosną nie tylko koszty samej energii, ale również rozmaite opłaty dodatkowe. Firmy muszą się mierzyć ze wzrostem opłaty mocowej w 2022 roku do około 102,6 zł/MWh (jest to opłata za każdą MWh energii zużytej w godzinach 7.00-22.00 w dni powszednie, bez dni świątecznych). Wszystko wskazuje na to, że tendencja wzrostowa w tym zakresie będzie się utrzymywać.

Montaż paneli fotowoltaicznych pokrywających przynajmniej częściowo bieżące zapotrzebowanie zdecydowanie obniża te koszty. Fotowoltaika dla firm to niższe rachunki nie tylko dzięki pokryciu zapotrzebowania, ale również dzięki zwolnieniu z opłaty mocowej za prąd wyprodukowany we własnym zakresie i obniżeniu opłat sieciowych, jakościowych czy OZE. Inwestując dodatkowo w inwerter hybrydowy i magazyn energii, można również zapewnić firmie zasilanie awaryjne, które bywa kluczowe w przypadku awarii sieci!

FOTOWOLTAIKA – DLA JAKICH FIRM I BRANŻ NAJLEPSZA?

Mianem prosumenta określa się podmiot, który jest jednocześnie konsumentem energii elektrycznej i jej producentem (ze źródeł odnawialnych, na własne potrzeby). Status prosumenta biznesowego przysługuje każdej firmie, niezależnie od jej formy działalności, która ma instalację fotowoltaiczną o mocy do 50 kWp. Takie instalacje nie wymagają koncesji ani pozwolenia na budowę.
Jakim typom przedsiębiorstw w szczególności opłacają się panele fotowoltaiczne i uzyskanie statusu prosumenta? Dotyczy to głównie podmiotów o dużym zapotrzebowaniu na energię w tzw. godzinach szczytu, gdy naliczana jest opłata mocowa generująca dodatkowe koszty za zakup prądu. Są to więc miejsca, które pracują przede wszystkim w ciągu dnia, zużywając duże ilości energii np. na pracę maszyn i rozmaitych systemów. W instalacje fotowoltaiczne dla firm często inwestują:
gospodarstwa rolne,
firmy z branży spożywczej i obiekty handlowe (w których duże zużycie prądu wynika np. z działania chłodni),
firmy produkcyjne – szczególnie te pracujące szczególnie intensywnie w ciągu dnia i w których zmiana trybu działania jest niemożliwa lub nieopłacalna,
inne biznesy wykorzystujące energochłonne urządzenia i procesy.
Wówczas rentowność inwestycji zwykle jest największa, ale tak naprawdę instalacja PV jest korzystna dla większości firm. Jej opłacalność zależy zaś przede wszystkim od odpowiedniego doboru jej mocy i komponentów.

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA DLA FIRMY – MOŻLIWOŚCI DOFINANSOWANIA

Warto również zaznaczyć, że panele fotowoltaiczne, mimo iż dość kosztowne, podlegają różnym programom dofinansowania. Firmy chcące uzyskać choćby częściową niezależność energetyczną, mogą korzystać z różnych programów wsparcia. Zielona energia jest promowana między innymi przez programy:
Energia Plus – dla firm będących dużymi konsumentami energii, w formie dotacji lub atrakcyjnej pożyczki,
Agroenergia – przeznaczony dla rolników, moc instalacji determinuje wysokość dotacji,
regionalne – umożliwiające finansowanie zakupu fotowoltaiki dla firm w formie dotacji lub pożyczki.
Dotacje pomagają sfinansować fotowoltaikę dla firm, zwiększając opłacalność instalacji i przyspieszając zwrot kosztów. Dlatego na pewno warto się zainteresować aktualnymi naborami!

DLACZEGO FOTOWOLTAIKĘ LEPIEJ ZAMONTOWAĆ PRZED 31 MARCA 2022 R.?

Przedsiębiorcy, chcący zainwestować w instalacje fotowoltaiczne pozwalające na korzystanie z odnawialnych źródeł energii, powinni też rozważyć jak najszybsze wdrożenie odpowiednich procedur. Już 1 kwietnia 2022 roku wchodzą bowiem w życie przepisy modyfikujące sposób rozliczania wyprodukowanych nadwyżek z zakładem energetycznym.
Do tej pory każda osoba fizyczna, firma i gospodarstwo rolne z instalacją fotowoltaiczną on-grid (połączoną z siecią energetyczną) o mocy do 50 kWp mogła korzystać z atrakcyjnego systemu opustów (net-meteringu). Za każdą 1 kWh energii oddaną do sieci można było odebrać w późniejszym terminie 0,7 lub 08, kWh (w zależności od mocy instalacji). Już wkrótce ten system zostanie zastąpiony mniej korzystnym net-billingiem pozwalającym na sprzedaż energii po cenach rynkowych. W praktyce pozwoli to na odzyskanie zaledwie nieco ponad połowy oddanej do sieci energii. Fotowoltaika dla firm zainstalowana do 31 marca 2022 pozwoli jednak korzystać z atrakcyjnego net-meteringu przez kolejne 15 lat.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Interesuje Cię fotowoltaika dla firm? Skontaktuj się ze specjalistami FlexiPower Group, aby uzyskać odpowiedzi na swoje pytania oraz fachową poradę dotyczącą inwestycji.

POROZMAWIAJMY

ODPOWIADAMY W CIĄGU 24H, MOŻESZ BYĆ PEWNY

Wypełnij formularz, napisz nam, czego oczekujesz. Wskaż, czego dotyczy Twoja wiadomość: instalacja fotowoltaiczna, farma fotowoltaiczna, pompa ciepła, stacja ładująca czy systemy elektryczne. Abyśmy mogli dobrze przygotować się do rozmowy i przedstawić jak najlepszą ofertę, do formularza możesz załączyć również zdjęcie lub inne ważne materiały.

POROZMAWIAJMY

ODPOWIADAMY W CIĄGU 24H, MOŻESZ BYĆ PEWNY

Wypełnij formularz, napisz nam, czego oczekujesz. Wskaż, czego dotyczy Twoja wiadomość: instalacja fotowoltaiczna, farma fotowoltaiczna, pompa ciepła, stacja ładująca czy systemy elektryczne. Abyśmy mogli dobrze przygotować się do rozmowy i przedstawić jak najlepszą ofertę, do formularza możesz załączyć również zdjęcie lub inne ważne materiały.
Call Now ButtonZADZWOŃ