fbpx

Pytania

Instalacje fotowoltaiczne – 7 rzeczy, które warto wiedzieć!

Zastanawiasz się nad inwestycją w instalacje fotowoltaiczne? Chcesz czerpać energię ze słońca i dzięki temu oszczędzać na rachunkach, a przy okazji przyczynić się do poprawy stanu środowiska? Poznaj 7 zagadnień, o których warto wiedzieć, jeśli jesteś zdecydowany na wykorzystywanie energii słonecznej w swoim domu, pracy lub gospodarstwie!

1. Jak prawidłowo dobrać moc instalacji fotowoltaicznej?

Dobór odpowiedniej mocy instalacji fotowoltaicznej zależy przede wszystkim od dwóch kluczowych czynników: zapotrzebowania na energię elektryczną i położenia dachu. Zdecydowanie bezpieczniej w tej kwestii zaufać ekspertom w dziedzinie fotowoltaiki, którzy przeprowadzą audyt, przeanalizują roczne zużycie energii na podstawie rachunków i określą odpowiedni poziom mocy zestawu fotowoltaicznego. W FLEXIPOWER GROUP pomagamy swoim klientom w wyborze najlepszej i najkorzystniejszej opcji.

2. Jak przedstawia się wydajność instalacji fotowoltaicznej w podziale na pory roku?

Panele fotowoltaiczne produkują energię przez cały rok. Wskaźnik produkcji jest najwyższy w letnich miesiącach i w pełnym słońcu. W pochmurne dni, a także zimą, panele pv nadal produkują energię. Ważne jest, aby nie były one zacienione lub przykryte.

3. Czy instalacja produkuje prąd nawet wtedy, gdy nie ma słońca?

Tak. Poziom nasłonecznienia wpływa na ilość energii. Instalacje fotowoltaiczne są najbardziej wydajne w słoneczne i jasne dni, jednak produkują energię nawet w momencie, gdy na dworze jest pochmurno i nie ma słońca.

4. Ile energii uzyskam dzięki panelom fotowoltaicznym?

Szacujemy, że optymalne warunki pogodowe w Polsce pozwalają na uzyskanie nawet 1000kWh z 1kWp w ciągu roku. Oczywiście jest to uwarunkowane poziomem nasłonecznienia paneli fotowoltaicznych.

5. Jaki jest okres gwarancji na instalacje fotowoltaiczne?

Oferujemy najlepszą jakość, dlatego okres gwarancji na instalacje fotowoltaiczne FLEXIPOWER GROUP wynosi 25 lat.

6. Gdzie można zamontować instalację fotowoltaiczną?

Powinno być to miejsce dobrze nasłonecznione, dlatego najczęstszym wyborem na montaż instalacji fotowoltaicznych jest dach budynku. Jednak w niektórych przypadkach instalacje fotowoltaiczne montowane są na gruncie. FLEXIPOWER GROUP od lat zajmuje się kompleksowym wdrażaniem fotowoltaiki do domów, firm i gospodarstw. Dzięki naszemu doświadczeniu profesjonalnie doradzimy w kwestii doboru miejsca na montaż.

7. Czy fotowoltaika jest EKO? Jaki ma wpływ na środowisko?

Czerpanie energii ze źródeł odnawialnych jest jak najbardziej EKO i zgodne z zasadą dbania o środowisko. Energia słoneczna z paneli FLEXIPOWER GROUP to sposób na nieemitowanie CO2 do atmosfery. Dzięki temu nie przyczyniasz się do wzrostu poziomu zanieczyszczenia powietrza. Wybierając fotowoltaikę, dbasz o ekologię.

Call Now ButtonZADZWOŃ