WIEMY, GDZIE UBIEGAĆ SIĘ O DOTACJĘ

Od kilkunastu lat specjalizujemy się w pozyskiwaniu dotacji dla naszych Klientów. Poniżej przedstawiamy aktualne programy, z których warto skorzystać. Nie wiesz jak? Spokojnie, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przeprowadzimy Cię przez cały proces ubiegania się o dotację.

DLACZEGO WARTO?

Dzięki uzyskaniu dotacji możesz znacząco obniżyć koszt inwestycji w OZE oraz wysokość wkładu własnego. Inwestycja błyskawicznie wygeneruje oszczędności dla Twojego portfela i jednocześnie wpłynie na poprawę jakości powietrza oraz ochronę środowiska.

PREFERENCYJNE UNIJNE I KRAJOWE POŻYCZKI NA FOTOWOLTAIKĘ

Unijne regionalne pożyczki oraz pożyczki z Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska dają możliwość finansowania OZE na bardzo preferencyjnych warunkach, z oprocentowaniem już od 2% w skali roku. W niektórych województwach istnieje także opcja częściowego umorzenia takiej pożyczki.

dofinansowanie do fotowoltaiki dla firm

Energia Plus: pożyczka do 85% kosztów kwalifikowanych

Program „Energia Plus” jest bardzo popularny wśród właścicieli firm. Dofinansowanie w formie pożyczki może pokryć nawet 85% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, a jeden beneficjent programu może starać się o dotację od 0,5 do 500 milionów złotych. Atutem programu jest możliwość umorzenia części otrzymanej pożyczki, nie więcej jednak niż 1 mln zł. 

Co więcej, „Energia Plus” zakłada możliwość otrzymania przez firmę bezzwrotnej dotacji na fotowoltaikę do 50% kosztów kwalifikowanych, jeżeli instalacja wykorzystuje technologię ORC.

Premia termomodernizacyjna

To rekompensata w gotówce, która może wynosić nawet 31% kosztów poniesionych w związku z kredytem zaciągniętym na montaż fotowoltaiki. Mogą otrzymać ją właściciele lub zarządcy budynków, także firmy, pod warunkiem, że moc instalacji wynosi minimum 6 kW.

Przemysł energochłonny – OZE

To przykład kredytu na preferencyjnych warunkach, w którym przedsiębiorca może otrzymać pożyczkę nawet do 100% kosztów kwalifikowanych inwestycji (od 5 do 300 mln zł). Z preferencyjnych warunków można skorzystać także przy montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii. Wnioski składa się bezpośrednio do NFOŚiGW.

Pożyczka na preferencyjnych warunkach

Właściciele firm często decydują się na montaż dużej instalacji fotowoltaicznej, która zapewni energię dla całego przedsiębiorstwa. Oznacza to spore koszty, które pomaga pokryć kredyt na preferencyjnych warunkach. Część z nich pozwala na pozyskanie bezzwrotnej premii za spełnienie określnych warunków.

INNE PROJEKTY DLA FIRM

Biały certyfikat

Termomodernizacja przedsiębiorstwa pozwala ograniczyć zużycie paliw emisyjnych. Dzięki temu firma może otrzymać tzw. biały certyfikat, czyli świadectwo efektywności, które może zostać spieniężone. Biały certyfikat potwierdza, że przedsiębiorstwo – za sprawą własnych starań – znacznie ograniczyło zużycie paliw. 

Gwarancja Biznesmax

Pozwala na uzyskanie zabezpieczenia spłaty kredytu na sfinansowane kosztów inwestycji (nawet do 2,5 mln euro). Możliwe jest także otrzymanie dopłaty do oprocentowania kredytu objętego gwarancją oraz darmowej gwarancji spłaty do 20 lat. W praktyce program umożliwia skrócenie okresu kredytowania i obejmuje pokrycie szerokiego zakresu kosztów kwalifikowanych.

Programy dotacji do OZE dla przedsiębiorstw stale się zmieniają. Ciekawą propozycją są także dofinansowania regionalne, dostępne w określonych częściach kraju. Jeśli chcesz mieć pewność, że uzyskasz najbardziej korzystną dotację – skontaktuj się z nami. W ramach programów regionalnych, z dotacji skorzystać mogą:

 • administracja rządowa
 • duże przedsiębiorstwa,
 • jednostki naukowe,
 • jednostki organizacyjne działające w imieniu jednostek samorządu terytorialnego,
 • jednostki samorządu terytorialnego,
 • kościoły i związki wyznaniowe,
 • Lasy Państwowe, parki narodowe i krajobrazowe,
 • MŚP,
 • publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej,
 • organizacje pozarządowe,
 • podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego,
 • uczelnie,
 • wspólnoty energetyczne, w tym klastry energii i spółdzielnie energetyczne,
 • wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, TBS.

Ty jesteś specjalistą od prowadzenia biznesu – w branży OZE zaufaj nam. Pokażemy Ci odpowiednią ścieżkę i pomożemy skompletować dokumentację. Po prostu wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń: 535 102 121.

NAPISZ, MY ODDZWONIMY

Wyślij nam Twój numer telefonu – skontaktujemy się najszybciej, jak to możliwe.

  Jesteś zainteresowany dotacją? Zastanawiasz się, z którego programu najlepiej skorzystać? Wskażemy Ci właściwą drogę i pomożemy przy skompletowaniu dokumentów. Doradzimy też, gdzie starać się o kredyt na preferencyjnych warunkach.

  Po prostu zgłoś się do Nas: wypełnij formularz lub zadzwoń.

   SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

   Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

   Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

   Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
   To top