WIEMY, GDZIE UBIEGAĆ SIĘ O DOTACJĘ

Od kilkunastu lat specjalizujemy się w pozyskiwaniu dotacji dla naszych Klientów. Poniżej przedstawiamy aktualne programy, z których warto skorzystać. Nie wiesz jak? Spokojnie, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przeprowadzimy Cię przez cały proces ubiegania się o dotację.

DLACZEGO WARTO?

Dzięki uzyskaniu dotacji możesz znacząco obniżyć koszt inwestycji w OZE oraz wysokość wkładu własnego. Inwestycja błyskawicznie wygeneruje oszczędności dla Twojego portfela i jednocześnie wpłynie na poprawę jakości powietrza oraz ochronę środowiska.

DOTACJE NA FOTOWOLTAIKĘ

Mój Prąd 5.0: zyskaj do 7 000 zł

Program „Mój Prąd” od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W aktualnej, już piątej edycji, możesz zyskać 6 000 zł na zakup samej instalacji fotowoltaicznej lub nawet na 7 000 zł przy inwestycji w urządzenia dodatkowe. Jeśli skorzystałeś z dofinansowania na fotowoltaikę w ramach poprzednich edycji programu, możesz uzyskać 3 000 zł dofinasowania na zakup dodatkowych urządzeń, np. pompy ciepła. Warunkiem jest przejście na nowy system rozliczeń – net-biling.

Czyste Powietrze: odbierz do 6 000 zł

W ramach programu „Czyste Powietrze” możesz skorzystać z dofinansowania na wymianę źródła ciepła oraz termomodernizację domu. Jednocześnie istnieje możliwość otrzymania wsparcia finansowego przy montażu paneli fotowoltaicznych i uzyskania aż 6 000 złotych zwrotu. Jeśli zamierzasz zastąpić starą, nieefektywną technologię pompą ciepła, warto rozważyć jednoczesne połączenie jej z systemem fotowoltaicznym, aby czerpać energię ze słońca i zamiast kosztów, generować oszczędności.

Agroenergia: zyskaj do 25 000 zł

O dofinansowanie z programu „Agroenergia” możesz ubiegać się jako osoba fizyczna, właściciel lub dzierżawca nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia wynosi pomiędzy 1 ha a 300 ha. Warunkiem koniecznym jest prowadzenie gospodarstwa rolnego przez minimum rok przed złożeniem dokumentów o udzielenie wsparcia oraz inwestycja w instalację o mocy 10 kWp-50 kWp.

DOTACJE NA POMPY CIEPŁA

Czyste Powietrze: pompa tańsza nawet o 19 400 zł

Program zakłada termomodernizację budynków jednorodzinnych oraz wymianę starych pieców i kotłów na paliwo stałe. Są to nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, które przełożą się na rzeczywiste oszczędności finansowe. Dodatkowym atutem pompy ciepła jest korzystny efekt ekologiczny, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji. Jeśli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego, ta dotacja jest właśnie dla Ciebie.

Mój Prąd: zyskaj do 19 400 zł 

Najnowsza edycja programu Mój Prąd 5.0 umożliwia rozszerzenie instalacji fotowoltaicznej o dodatkowe elementy, w tym również o pompy ciepła. Warto zauważyć, że w programie nie obowiązuje kryterium dochodowe, jak w przypadku „Czystego Powietrza”. Połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną to duet idealny!

Moje Ciepło: zyskaj do 7 000 zł

Program jest odpowiedzią na aktualne potrzeby inwestorów indywidualnych. Stanowi wsparcie przy zakupie  i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych. Współfinansowane są inwestycje polegające na zakupie i montażu nowych pomp ciepła, wykorzystywanych wyłącznie do ogrzewania lub do ogrzewania nieruchomości oraz ciepłej wody użytkowej w nowych domach jednorodzinnych. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy program, który oferuje wsparcie  dla nowych budynków, które nie otrzymały jeszcze pozwolenia na użytkowanie.

DOTACJE NA MAGAZYN ENERGII

Mój Prąd 5.0: do 16 000 zł wSparcia

Zarówno poprzednia, jak i obecna edycja programu, promuje autokonsumpcję energii elektrycznej. Decydując się na instalację fotowoltaiczną, warto połączyć ją z magazynem energii. Dzięki temu można zyskać dodatkowe 16 000 zł dofinansowania oraz niezależność od zakładu energetycznego. Magazyn energii zoptymalizuje Twoje zużycie darmowej energii z instalacji PV, zapewni Ci oszczędności oraz bezpieczeństwo w przypadku awarii zasilania.

ULGI PODATKOWE

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna to okazja do obniżenia podatku dochodowego o wydatki poniesione w wyniku realizacji przedsięwzięć termomodernizacyjnych w Twoim domu. Podlegają jej różnorodne działania, które wpływają na poprawę efektywności energetycznej budynku, czyli m.in. ocieplenie domu, montaż kolektorów, wymiana źródła ciepła (np. na pompę ciepła) oraz zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. To kolejna możliwość obniżenia wydatków związanych z inwestycją w OZE.

Ulga inwestycyjna

Ulga inwestycyjna przysługuje osobom korzystającym z podatku rolnego. Aby skorzystać z ulgi, konieczne jest wykorzystywanie wyprodukowanej energii wyłącznie na potrzeby prowadzonego gospodarstwa rolnego. Jako rolnik możesz odliczyć od podatku aż 25% poniesionych kosztów związanych z zakupem instalacji fotowoltaicznej. 

NAPISZ, MY ODDZWONIMY

Wyślij nam Twój numer telefonu – skontaktujemy się najszybciej, jak to możliwe.

  Jesteś zainteresowany dotacją? Zastanawiasz się, z którego programu najlepiej skorzystać? Wskażemy Ci właściwą drogę i pomożemy przy skompletowaniu dokumentów. Doradzimy też, gdzie starać się o kredyt na preferencyjnych warunkach.

  Po prostu zgłoś się do Nas: wypełnij formularz lub zadzwoń.

   SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

   Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

   Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

   Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
   To top