Kto może ubiegać się o kredyt na OZE?
Współpracujemy z bankami, które udzielają kredytów osobom fizycznym i rolnikom. To propozycja dla Klientów inwestujących w instalacje odnawialnych źródeł energii — czyli na zakup paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i magazynów energii. Jeśli interesuje Cię wytwarzanie energii pochodzącej z OZE, a nie dysponujesz niezbędnymi środkami, kredyt na preferencyjnych warunkach będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Ile może wynieść kredyt na OZE?
Maksymalne kwoty kredytu OZE dla Klientów nieprowadzących działalności gospodarczej wynoszą ponad 200 tysięcy złotych. Możliwe jest finansowanie inwestycji także o dużo mniejszym zakresie — niektóre banki proponują niskie kwoty minimalne.
Jakie projekty można finansować z kredytu OZE?
Kierujemy propozycję do gospodarstw domowych i rolników, planujących zakup i montaż systemów fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Klientom prowadzącym działalność gospodarczą proponujemy leasing.
- Kredyt na instalacje odnawialnych źródeł energii dla gospodarstw domowych
Osoby fizyczne planujące zakup paneli fotowoltaicznych lub pompy ciepła mogą otrzymać kredyt na preferencyjnych warunkach. Kredyt OZE może stanowić uzupełnienie dofinansowania z programów krajowych lub regionalnych. Warunki związane z kosztami kredytu ustalane są indywidualnie. Co do zasady podpisanie umowy kredytowej odbywa się drogą elektroniczną lub w miejscu budowy. Zapewniamy niezbędną dokumentację.
- Kredyt na zieloną energię dla rolników
Jeśli planujesz inwestycję w zakresie wytwarzania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii, a prowadzisz gospodarstwo rolne, przysługują Ci kredyty OZE — także wtedy, gdy starasz się o finansowanie z programów krajowych, rządowych lub unijnych. Zasady są podobne co w przypadku kredytów dla osób fizycznych. Niektóre kredyty można zaciągnąć z ubezpieczeniem.
Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt OZE?
Zdarza się, że firma prowadząca inwestycję musi być partnerem banku udzielającego kredytu OZE. Współpracujemy z różnymi bankami.
Kredytobiorca musi uzyskiwać stałe dochody. Konieczne jest przedstawienie zaświadczeń potwierdzających zarobki. Takim dokumentem może być na przykład aktualne zaświadczenie o okresie zatrudnienia i wysokości średniego wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące. Na podstawie analizy zdolności kredytowej bank przyjmuje lub odrzuca wniosek. Zwykle jest to szybka decyzja — w ciągu kilkunastu minut do kilku godzin. Warunkiem jest przeprowadzenie inwestycji, dlatego niezbędne będzie udowodnienie, iż się ona odbyła.
Środki mogą być przyznawane na przedsięwzięcia związane z zakupem i montażem instalacji wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, ale mogą być też udzielane na termomodernizację i inne. Każdy bank z osobna ustala, jaki procent kosztów kredytu może być przeznaczony na inne działania.
Niektóre banki udzielają kredytu OZE na zasadach refinansowania działania, które już zostało rozpoczęte w ciągu ostatnich miesięcy.
Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku o kredyt OZE?
Podstawowe dokumenty to dowód osobisty i dokument poświadczający fakt uzyskiwania stałych dochodów (zaświadczenie o zarobkach, dowody otrzymywania świadczenia emerytalnego lub rentowego, zaświadczenie potwierdzające fakt posiadania gruntu rolnego etc.). Dalsze wymagania są specyficzne dla każdego banku. Może to być faktura za zakup i montaż instalacji, która będzie wytwarzała energię odnawialną.
W jaki sposób pomagamy z kredytem OZE?
Współpracujemy z bankami. Przed przystąpieniem do inwestycji przekażemy Klientowi aktualne oferty. Wiemy, w których instytucjach warto składać wnioski. Pomagamy w sporządzeniu dokumentacji.
Czy kredyt na OZE się opłaca?
Tak, kredyt na fotowoltaikę lub pompę ciepła to bardzo opłacalne rozwiązanie. Spłata następuje w okresie, w którym instalacja już działa, generując stałe oszczędności. Po spłacie kapitału system pracuje już sam na siebie. Niezwykle cenne są preferencyjne warunki. Może to być niskie oprocentowanie stałe, rezygnacja przez bank z prowizji lub zasady spłaty ustalane indywidualnie z inwestorem.