Coraz więcej osób podejmuje decyzję, by skorzystać z dotacji w programie „Czyste Powietrze”. Jego celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce poprzez wsparcie finansowe udzielane mieszkańcom. Mogą z niego skorzystać osoby planujące wymianę starych pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Program bez wątpienia zasługuje na uwagę, jednak jego popularność sprawiła, że zaczęły pojawiać się nieuczciwe oferty i pułapki, które mogą wprowadzić wnioskodawców w błąd lub skrzywdzić ich finansowo. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu problemowi i omówimy, jak bronić się przed błędnymi decyzjami.
Program „Czyste Powietrze” to inicjatywa rządowa, mająca na celu poprawę jakości powietrza w Polsce poprzez zmniejszenie emisji szkodliwych substancji powstających w czasie ogrzewania nieruchomości. W procesie spalania paliw kopalnych, na czele z węglem kamiennym, powstają szkodliwe substancje, które mają wpływ na całe środowisko. Przyczyniają się do powstawania smogu oraz wywołują liczne choroby, zagrażające drogom oddechowym człowieka.
W ramach programu można otrzymać dofinansowanie na wymianę starego źródła ciepła na bardziej ekologiczne, takie jak piec gazowy czy pompa ciepła. Instalacja może zostać powiązana z fotowoltaiką, dlatego „Czyste Powietrze” to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą połączyć troskę o środowisko oraz oszczędność.
Niestety, wraz z rosnącą popularnością programu, pojawiają się także nieuczciwi sprzedawcy, którzy starają się wykorzystać potencjalnych beneficjentów. Pompy ciepła oraz fotowoltaika to zaawansowane urządzenia i niewiele osób posiada wiedzę, pozwalającą na weryfikację oferty przygotowanej przez wykonawcę. Oto niektóre z najczęściej stosowanych nieuczciwych praktyk:
Aby uniknąć nieuczciwych ofert i pułapek w programie „Czyste Powietrze”, warto wdrożyć kilka prostych zasad:
Program „Czyste Powietrze” to bardzo ważna inicjatywa, dzięki której możesz mieć realny wpływ na jakość powietrza w Polsce. Duże znaczenie ma też wysokość dofinansowania, która zmniejsza koszty wymiany źródeł ciepła ponoszone przez właścicieli nieruchomości. Decydując o wyborze wykonawcy warto dobrze przyjrzeć się jego ofercie – pozwoli to uniknąć błędnych decyzji i ukrytych kosztów. Warto zachować ostrożność i zabezpieczyć się przed potencjalnymi nieuczciwymi praktykami, które mają miejsce. Wybierając rzetelnych dostawców i dokładnie sprawdzając oferty, bezpiecznie skorzystasz z programu „Czyste Powietrze”.
Jeśli rozważasz skorzystanie z programu – zapraszamy Cię do współpracy. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednią pompę ciepła oraz moc instalacji fotowoltaicznej, wypełnić dokumentację oraz przeprowadzą Cię przez całą inwestycję. Po prostu wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń pod numer: 535 102 121.
Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze.