Serwis instalacji fotowoltaicznej, który obejmuje przeglądy gwarancyjne i ewentualne naprawy, to istotny element utrzymania i zapewnienia optymalnej wydajności systemu. Jego istotą jest regularne monitorowanie, inspekcja oraz utrzymanie paneli słonecznych i powiązanych z nimi komponentów, aby zapewnić ich poprawne funkcjonowanie i wydajność przez cały okres eksploatacji. Pozostajemy w kontakcie z naszymi Klientami. Możemy przeprowadzić przegląd instalacji fotowoltaicznej. W skład naszych zadań wchodzi również ewentualna naprawa.
Zapraszamy do kontaktu z nami, udzielimy wszelkich niezbędnych informacji dotyczących naszej oferty oraz odpowiemy na Twoje pytania.
Cena dotyczy usługi. Cena falownika ustalana indywidualnie w zależności od typu urządzenia zostanie doliczona do ceny usługi.
Cena dotyczy usługi. Cena modułu ustalana indywidualnie w zależności od typu urządzenia zostanie doliczona do ceny usługi.
Cena dotyczy usługi. Cena modułu ustalana indywidualnie w zależności od typu urządzenia zostanie doliczona do ceny usługi.
Cena dotyczy usługi. Cena modułu ustalana indywidualnie w zależności od typu urządzenia zostanie doliczona do ceny usługi.
Cena obejmuje koszt wizji lokalnej i sporządzenia oferty. Wizja lokalna i kosztorys zostaną wykonane po uprzednim opłaceniu faktura pro-forma. Końcowa wartość kosztorysu ustalana każdorazowo indywidualnie.
Cena dotyczy usługi w zakresie przeniesienia modułów o łącznej mocy 1 kWp. Ten sam rodzaj usługi dla instalacji o mocy powyżej 10 kWp ustalana indywidualnie.
Cena dotyczy usługi.
Cena dotyczy usługi.
Cena dotyczy usługi.
Cena dotyczy usługi.
Cena dotyczy usługi.
Cena dotyczy usługi.
Cena dotyczy usługi.
Cena dotyczy usługi.
Cena dotyczy usługi.
Klienci często zastanawiają się, na czym polega przegląd instalacji PV i dlaczego należy go wykonywać. Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.
Montując instalację fotowoltaiczną dbamy o dobór komponentów i cały system tak, by działał niezawodnie. Warto jednak poświęcić czas na okresowe przeglądy. Serwis paneli fotowoltaicznych ma bowiem duże znaczenie dla ich wydajności.
Pamiętajmy przy tym, że nie wszystkie uszkodzenia w zakresie fotowoltaiki można naprawić. W przypadku samego panelu można jedynie wyczyścić powierzchnię, wymienić diody bocznikujące, możliwa jest wymiana złączek lub przewodów. Jeśli jednak mamy do czynienia z pęknięciami, korozją lub innymi usterkami, może być niezbędna wymiana danego modułu.
Do każdego zgłoszenia serwisowego podchodzimy indywidualnie i odpowiedzialnie, jednak czas ich realizacji może się różnić. Dzieje się tak ze względu na różne czynniki, do których należą m.in.: rodzaj problemu, dostępność techników serwisowych, stopień pilności oraz skomplikowanie naprawy. Dlaczego tak wiele spraw ma wpływ na czas trwania naprawy?
Pamiętajmy, że instalacja fotowoltaiczna jest narażona nierzadko na trudne warunki atmosferyczne — gradobicia, wichury. Wszystkie takie czynniki wpływają na pracę fotowoltaiki. Zdarzają się uszkodzenia paneli PV, w efekcie czego znacznie spada ich wydajność.
Jeśli zauważyliśmy, że produkcja energii się zmniejszyła, nasza opieka serwisowa pomoże Ci uniknąć dalszych uszkodzeń i kosztownych napraw. Warto zwrócić uwagę na problemy takie jak: stłuczone szkło i przebarwienia na panelach fotowoltaicznych, korozja systemu montażowego, nierównomierna praca inwertera, odsłonięte okablowanie, rozrost roślinności na dachu.
O tym, jak często należy serwisować fotowoltaikę, mówi nam Prawo budowlane z dnia 07.07.1994 r.
Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli: okresowej, co najmniej raz na 5 lat, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, estetyki obiektu budowlanego oraz jego otoczenia; kontrolą tą powinno być objęte również badanie instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów. […] Kontrole stanu technicznego instalacji elektrycznych, piorunochronnych i gazowych mogą przeprowadzać osoby posiadające kwalifikacje wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych i gazowych.
Jest to niezbędne minimum. Właściciele instalacji PV mają dostęp do aplikacji pozwalających śledzić pracę urządzenia. Jeśli wydajność modułów fotowoltaicznych spada, widzą to od razu na ekranie telefonu lub komputera. W takiej sytuacji warto zwrócić się od razu do firmy wykonującej przegląd fotowoltaiki.
Zachęcamy, by przeprowadzać serwis fotowoltaiczny raz do roku. Przedstawiamy poniżej, jak często poszczególne elementy związane z instalacją PV powinny być serwisowane.
Profesjonalny serwis fotowoltaiki obejmuje takie elementy jak szczegółowa analiza pracy falownika, badanie sprawności połączeń, dogłębne pomiary. Klient zwykle nie dysponuje sprzętem do przeglądów fotowoltaiki. Korzystamy ze specjalistycznych narzędzi diagnostycznych, przeprowadzamy również analizy instalacji z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.
Serwis instalacji fotowoltaicznej, solarnej czy pomp ciepła, obejmujący przeglądy gwarancyjne i ewentualne naprawy, jest niezwykle istotny. Pozwala zapewnić długotrwałą, wydajną i bezawaryjną pracę systemu. Dzięki regularnym przeglądom i konserwacjom można maksymalnie wykorzystać potencjał odnawialnych źródeł energii oraz uniknąć kosztownych awarii i spadków wydajności instalacji.