Carporty i przydomowe stacje ładowania

W branży transportowej zachodzą zmiany – zauważyć można rosnącą popularność samochodów elektrycznych oraz hybrydowych. Coraz więcej osób decyduje się na zasilanie energią elektryczną aut, rowerów i hulajnóg. Do taborów komunikacji miejskiej i prywatnych firm przewozowych dołączają elektryczne autobusy. Dzieje się tak z kilku powodów – pojazdy ekologiczne stają się popularne, produkuje się ich więcej, dzięki czemu stają się tańsze. Tradycyjne paliwa drożeją, a coraz więcej osób korzysta z możliwości produkcji i magazynowania własnego prądu. Jak wykorzystać nowoczesne trendy, aby oszczędzać? Nasza propozycja jest prosta – połącz carport z fotowoltaiką i stacją ładowania.

Czym są carporty?

Doskonale wiemy, jak wygląda wiata na samochody. Carport to rodzaj wiaty na jeden lub więcej pojazdów, której funkcjonalność można znacznie rozbudować. Podstawowym zadaniem konstrukcji jest ochrona zaparkowanych pod nią pojazdów. Co ciekawe, carporty mogą być na tyle wysokie, by zmieścił się pod nimi autobus lub TIR. Dzięki temu carport sprawdzi się przy domu jednorodzinnym, firmie, a nawet na parkingu galerii handlowej. W jakim celu montować wiatę na publicznym bądź prywatnym parkingu? W tym miejscu przechodzimy do kolejnej funkcjonalności carportów – są to wytrzymałe konstrukcje przystosowane do montażu paneli fotowoltaicznych.

Dostępne w naszej ofercie carporty można zainstalować w różnych miejscach i dopasować według indywidualnych kryteriów. Pod konstrukcją zmieści się jeden, dwa, sześć lub więcej samochodów osobowych, traktor, autokar albo ciągnik siodłowy. W zależności od planowanego umiejscowienia carportu, jego dach może mieć nachylenie od 5 do 15%. Warto dobrać je pod kątem jak najlepszego uzysku energii z paneli słonecznych.

Dlaczego warto połączyć carport z fotowoltaiką

Nieprzypadkowo do oferty FlexiPower Group dołączyliśmy carporty. To doskonała inwestycja, która sprawdzi się przy domu jednorodzinnym i firmie, w gospodarstwie rolnym i na wielkopowierzchniowym parkingu. Carporty są przystosowane do montażu paneli PV nie tylko ze względu na kąt nachylenia dachu. Dzięki stabilnej konstrukcji zyskasz pewność, że carport to trwała i wytrzymała budowla na lata, a znajdujące się na jego dachu moduły fotowoltaiczne są całkowicie bezpieczne. 

Carport to wspaniała inwestycja, jeśli chcesz wykorzystać powierzchnię parkingu do produkcji energii elektrycznej, gdy dach Twojego budynku nie pozwala na zamocowanie instalacji fotowoltaicznej albo chcesz rozbudować instalację bez konieczności stawiania paneli na gruncie. Carport pełni podwójną funkcję, dzięki czemu pozwala zaoszczędzić miejsce. Moduły PV znajdują się na dachu wiaty, pod którą parkuje samochód. Dodatkowym atutem konstrukcji jest jej wysokość – panele fotowoltaiczne na dachu nie będą zacieniane przez naturalne ukształtowanie terenu, krzewy lub dom. 

Wykorzystaj prąd z carportu do ładowania samochodu

Montaż carportu gwarantuje wiele korzyści. Po pierwsze: pomaga zwiększyć bezpieczeństwo zaparkowanego samochodu. Po drugie: zamontowana na dachu instalacja fotowoltaiczna będzie produkować ekologiczny prąd i generować oszczędności. To jednak nie wszystko – jeśli do instalacji dołączysz ładowarkę do samochodów elektrycznych, w łatwy sposób naładujesz pojazd energią ze słońca. Carport ze stacją ładowania sprawdzi się znakomicie nie tylko przy domu i firmie. Na ogólnodostępnym parkingu, np. przy galerii handlowej lub atrakcji turystycznej, zapewni właścicielowi dodatkowy dochód. Posiadacze aut elektrycznych z pewnością chętnie naładują samochód w czasie zakupów, seansu w kinie bądź rodzinnej imprezy w restauracji.

Carport z instalacją fotowoltaiczną i stacją ładowania to nowoczesne rozwiązanie, które przyniesie Ci znaczne oszczędności. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą w wyborze najkorzystniejszego wariantu carportu. Po prostu zadzwoń pod numer: 535 102 121 lub wypełnij formularz kontaktowy.

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

    Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

    Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
    To top