Farmy fotowoltaiczne to nic innego jak wielkopowierzchniowe instalacje fotowoltaiczne, które pozyskują energię z promieni słonecznych. Te odnawialne i bezemisyjne źródła energii stają się coraz popularniejszym przedmiotem inwestycji w Polsce.
Większość farm fotowoltaicznych dostarcza energię do sieci elektrycznej zamiast do lokalnego użytkownika końcowego, na przykład właściciela domu lub firmy. W przeciwieństwie do instalacji konsumenckich, farmy są scentralizowane na dużych obszarach i zwykle składają się z paneli naziemnych. Ze względu na ochronę środowiska istotne jest, że farmy fotowoltaiczne nie emitują CO2 ani żadnych innych szkodliwych substancji.
Z powodu niezależności. Niezależność energetyczna jest obecnie bardzo pożądana i przekłada się na poczucie bezpieczeństwa, ale nie tylko. Dzięki funkcjonującej farmie można zyskać naprawdę wiele. Warto na samym początku zaznaczyć, że inwestycja zwraca się już na przestrzeni 7-9 lat bez jakiejkolwiek dotacji, a minimalna żywotność instalacji to aż 25 lat. Realne zyski są zauważalne niemal od razu.
Każdy inwestor, który chce zarabiać na inwestycji w postaci farmy fotowoltaicznej, musi otrzymać zgodę z Urzędu Regulacji Energetyki. Minimalna konstrukcja farmy PV zakłada moc ok. 200 KWp.
Nasza firma pomaga na każdym etapie prowadzenia inwestycji. Dzięki doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku Odnawialnych Źródeł Energii, każdy inwestor może być pewny, że proces powstawania farmy zostanie zrealizowany zgodnie z planem i harmonogramem.
Harmonogram inwestycji podzielony jest na trzy etapy. Pierwszy etap zaczyna się od wstępnej koncepcji zagospodarowania terenu, otrzymania decyzji środowiskowej i decyzji o warunkach zabudowy. Drugi etap to opracowanie warunków przyłączenia do sieci elektrycznej. Na ostatni, trzeci etap składa się opracowanie projektów budowlanych z zakresu branż elektrycznej, konstrukcyjnej i architektonicznej.
Obszary wiejskie mogą skorzystać z programu AgroEnergia, którego celem jest kompleksowe wsparcie prowadzonych działalności rolniczych w zakresie ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko. Na lata 2019–2025 budżet programu wynosi 200 mln zł, z czego 80 mln to dotacje, o które warto się ubiegać.
Zainwestuj w farmę fotowoltaiczną, a tym samym w przyszłość. Czerp energię ze słońca!