DOTACJA NA FOTOWOLTAIKĘ NAWET DO 27 000 ZŁ DLA GMINY PABIANICE

Dotacja na fotowoltaikę nawet do 27 000 zł dla gminy Pabianice

Uchwała dla gminy Pabianice

Rada gminy Pabianice podjęła uchwałę przyjmującą program wsparcia budowy instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych na terenie gminy wiejskiej. Mieszkańcy mogą otrzymać aż 27.000 złotych dotacji na ten cel. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. FlexiPower Group, choć świadczy usługi o zasięgu ogólnokrajowym, ma swoją siedzibę właśnie w Pabianicach.

Uchwalony w czerwcu 2020 roku program to część działań gminy w zakresie ochrony środowiska. Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości powietrza na terenie gminy wiejskiej Pabianice. Zamiar dostosowania parametrów do norm Unii Europejskiej i Polski to nie fanaberia, ale odpowiedzialne działanie na rzecz ochrony zdrowia osób mieszkających i pracujących na terenie gminy. Co więcej, czystsze powietrze zdecydowanie zwiększa atrakcyjność turystyczną i rekreacyjną Pabianic.

Dotacja do 27 000 zł na fotowoltaikę

Jako FlexiPower Group mamy w swoim portfolio realizacje z terenu całej Polski, jednak z oczywistych względów gmina Pabianice jest nam szczególnie bliska. Sami chętnie korzystamy z usług lokalnych producentów i wykonawców i widzimy szereg korzyści z tego wynikających. Zachęcamy beneficjentów programu do kontaktu i przekonania się o jakości oferowanych przez nas produktów i usług.

Z dofinansowania mogą skorzystać właściciele i współwłaściciele nieruchomości mieszkalnych położonych na terenie gminy Pabianice. Dotacja udzielana jest na pokrycie kosztów modułów PV, inwertera, systemów mocowania, monitoringu, optymalizatorów, przewodów, zabezpieczeń, montażu i konfiguracji instalacji oraz przyłączenia do sieci. W składanym wniosku należy podać, poza informacjami osobowymi i danymi dotyczącymi nieruchomości, dotychczasowe roczne zużycie energii elektrycznej z 2019 roku. Budynek, w sprawie którego składany jest wniosek, musi być w nie budzącym zastrzeżeń stanie technicznym.

Wsparcie działań w ramach Programu odbędzie się w formie udzielenia dotacji celowej, tj. przeznaczonej na konkretny cel – tu na dofinansowanie budowy 10- lub 20-modułowej instalacji fotowoltaicznej o minimalnej mocy odpowiednio 3 kWp i 6 kWp. Program pokryje do 70% kosztów kwalifikowanych zadania, z tym że wysokość dotacji nie może być większa niż 15.000 złotych dla instalacji 10-modułowej o mocy minimalnej 3 kWp oraz 27.000 złotych dla instalacji 20-modułowej o mocy minimalnej 6 kWp.

Inwestycja na lata, oszczędności od zaraz

To najlepszy moment, aby zdecydować się na montaż fotowoltaiki w swoim domu. Inwestycja ta, nawet bez tak znacznego dofinansowania, zwraca się całkowicie w ciągu kilku lat. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to w ostatecznym rozrachunku ogromna oszczędność, zarówno pieniędzy, jak i najważniejszego, nieodnawialnego zasobu, jaki posiada każdy z nas: zdrowia swojego i swoich najbliższych.

Wnioski z załącznikami przyjmowane są do 30 września 2020 roku, a prace mogą rozpocząć się 4 stycznia 2021 roku. Na realizację projektu gmina przeznaczy aż 2.255.000 złotych.

Postaw na lokalnego wykonawcę:

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

    Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

    Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
    To top