Elektromobilność i fotowoltaika. FlexiPower Group łączy siły z firmą Volkswagen Bursiak

Elektromobilność i fotowoltaika. FlexiPower Group łączy siły z firmą Volkswagen Bursiak

Od początku istnienia FlexiPower Group naszej firmie przyświecały idee związane z ekologią. Przez lata działalności sfinalizowaliśmy 25 tys. instalacji fotowoltaicznych, 45 tys. instalacji solarnych i 5 tys. montaży pomp ciepła, przyczyniając się do rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla. Wciąż jednak szukamy nowych dróg ekologicznych rozwiązań i czujnie śledziliśmy rozwój elektromobilności w Polsce.

Elektromobilność to nadzieja na realne ograniczenie szkodliwych substancji w powietrzu, którym oddychamy. Szacuje się, że to właśnie samochody spalinowe odpowiadają za 70% smogu w Warszawie. Właśnie dlatego podjęliśmy współpracę z doświadczonym dealerem samochodowym, firmą VW Bursiak, w którego ofercie pojawił się ostatnio pierwszy w pełni zasilany energią elektryczną samochód – ID.3. Jak nasza współpraca może uczynić świat zdrowszym?

Czym jest elektromobliność?

Elektromobilność to bardzo pojemny termin. Zawiera w sobie nie tylko wszelkiego rodzaju pojazdy z napędem elektrycznym jako takie, ale także wszystkie aspekty związane z ich produkcją, infrastrukturą, eksploatacją oraz regulacjami prawnymi. W ostatnich latach nastąpił gwałtowny wzrost w zakresie użytkowania pojazdów elektrycznych. Było to możliwe nie tylko dzięki technologicznemu postępowi, ale też rosnącej świadomości ekologicznej oraz zaangażowaniu się w promocję zeroemisyjnych samochodów i UTO (urządzeń transportu osobistego) producentów podobnych urządzeń i rządów na całym świecie.

Aktualnie użytkownicy pojazdów elektrycznych, na mocy ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, mogą spotkać się z wieloma ułatwieniami w przestrzeni publicznej, np. możliwością poruszania się po buspasach, czy darmowego korzystania z miejsc parkingowych. Wciąż jednak w kontekście rozwoju elektromobilności padają pytania jak powinno wyglądać ładowanie samochodów elektrycznych, by maksymalizować ekologiczne korzyści.

Elektromobilność a fotowoltaika, czyli pełnia potencjału samochodów elektrycznych

Zaletą pojazdów takich jak oferowany przez firmę Bursiak Volkwagen ID.3 jest przede wszystkim nieemitowanie spalin do atmosfery. Od samochodu elektrycznego możemy oczekiwać jednak znacznie więcej. Tak nowoczesne pojazdy projektowane są z myślą nie tylko o przyjazności środowisku, ale też o nieprzeciętnym komforcie. W standardzie ID.3 znaleźć można systemy asystujące, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, klimatyzację Climatronic, zaawansowane rozwiązania świetlne, czy system obsługi głosowej. Wszystko to zasilane jest dzięki energii elektrycznej, więc może być maksymalnie ekologiczne. Może, o ile prąd do ładowania pojazdu również uzyskamy w sposób ekologiczny.

Tylko ułamek produkcji prądu w Polsce pochodzi z odnawialnych źródeł energii. W przeważającej części nasze zasilanie wciąż jest efektem spalania węgla. Zasilanie samochodów elektrycznych z podobnych źródeł sprawia więc, że stają się one ekologiczne wyłącznie po części. Może i bowiem same pojazdy nie emitują spalin, ale za to wykorzystują do funkcjonowania energię, której daleko do bycia zieloną. By w pełni wykorzystać ekologiczny potencjał samochodów elektrycznych, trzeba więc dobrze rozważyć miejsce i sposób ich ładowania. Właśnie w tym miejscu wkracza fotowoltaika. Do pokrycia zapotrzebowania na prąd samochodu elektrycznego, którym rocznie pokonujemy około 15 000 km, wystarczy przydomowa instalacja fotowoltaiczna o mocy 4 kWh.

Energia ze słońca i elektromobilność. FlexiPower Group łączy siły z firmą Bursiak

Elektryczne samochody na polskich drogach to ziszczająca się wizja przyszłości, której postanowiliśmy wyjść naprzeciw. Od 2007 roku, kiedy powstało FlexiPower, promowaliśmy rozwiązania przyjazne środowisku. Wraz ze wzrostem liczby samochodów napędzanych wyłącznie energią elektryczną, pojawiają się również potrzeby związane z odpowiednią infrastrukturą i pozyskiwaniem prądu w proekologicznym duchu. Mamy tego świadomość, dlatego połączyliśmy siły z VW Bursiak, który również zrobił krok ku zdrowszej przyszłości dzięki włączeniu do swojej oferty w pełni elektrycznego Volkswagena ID.3.

Współpraca naszych firm pozwoli wszystkim zainteresowanym zielonymi rozwiązaniami na sprawniejsze ich wdrożenie i skorzystanie z oferty montażu instalacji fotowoltaicznej na preferencyjnych warunkach. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu podobnych inwestycji w naszym regionie i przełoży na realną zmianę kondycji środowiska naturalnego.

Postaw na fotowoltaikę z FlexiPower Group!

Planujesz zakup samochodu elektrycznego i szukasz kompleksowej oferty uwzględniającej nie tylko sam pojazd, ale też związaną z nim infrastrukturę? Chciałbyś zainwestować w możliwie ekologiczne rozwiązania i szukasz preferencyjnej oferty? Kupiłeś już auto elektryczne i chciałbyś w pełni wykorzystać jego ekologiczny potencjał? A może chciałbyś wyróżnić się zaawansowaniem rozwiązań technologicznych i proekologicznych w swojej firmie?

Zainstalowanie fotowoltaiki z myślą o możliwości ładowania pojazdów elektrycznych to nie tylko wkład w rozwój elektromobilności w Polsce, ale też aktywne zaangażowanie w kształtowanie lepszej, zdrowszej przyszłości dla kolejnych pokoleń w ogóle.

Zainteresowany? Sprawdź, ile możesz zyskać dzięki współpracy VW Bursiak i FlexiPower Group. Nasi klienci mogą liczyć na wzajemne oferty specjalne i rabaty. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

 

[button title=”POBIERZ VOUCHER RABATOWY VW BURSIAK” link=”http://flexipowergroup.pl/wp-content/uploads/2021/01/VOUCHER_BURSIAK.pdf” target=”” align=”” icon=”” icon_position=”” color=”” font_color=”” size=”3″ full_width=”” class=”” download=”” rel=”” onclick=””]

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

    Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

    Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
    To top