Falowniki hybrydowe SolaX Power – sposób na inteligentne zarządzanie energią

Falowniki hybrydowe SolaX Power pozwalają na inteligentne zarządzanie energią. Nadwyżki energii są magazynowane w akumulatorach, a funkcja awaryjnego źródła zasilania EPS umożliwia wykorzystanie zgromadzonej energii w przypadku przerw w zasilaniu.

 • 10 lat gwarancji
 • zdalny monitoring
 • menu w języku polskim

Falowniki hybrydowe SolaX Power – dostępne modele

X1 Hybrid 3.0 kW – 5.0 kW

Inwerter hybrydowy jednofazowy trzeciej generacji. Model ten może pracować niezależnie od dostępu do sieci 230V jako niezależna jednostka wyspowa. Posiada stopień ochrony IP65. Może pracować z wysoką wydajnością na poziomie 97,8%. Falownik jest wyposażony w system zasilania awaryjnego EPS – EMERGENCY POWER SUPPLY. Może być sterowany zdalnie.
Do jednego falownika można podłączyć od 1 do 3 akumulatorów.

X3 Hybrid 5.0 kW – 10.0 kW

Trójfazowy falownik X3 Hybrid firmy SolaX jest najnowszym rozwiązaniem z serii falowników hybrydowych. Nadaje się do zastosowań domowych,
jak i komercyjnych w instalacjach o mocy do 100 kW, przy równoległej pracy 10 urządzeń. Jest wyposażony w system zasilania awaryjnego EPS – EMERGENCY POWER SUPPLY. Może być sterowany zdalnie.
Do jednego falownika można podłączyć od 2 do 4 akumulatorów.

Magazyny energii SolaX Power – dostępne modele

Jak działa falownik hybrydowy?

[button title=”DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FALOWNIKACH SOLAX” link=”https://flexipowergroup.pl/produkty-pv/falowniki/” target=”” align=”” icon=”” icon_position=”” color=”” font_color=”” size=”3″ full_width=”” class=”” download=”” rel=”” onclick=””]

Tryby pracy falowników hybrydowych SolaX Power

Użytek własny (tryb domyślny)
Ten tryb pracy sprawdzi się w miejscach z taryfą niskiego zasilania i wysokich opłat za energię elektryczną. Energia generowana dzięki instalacji pv jest wykorzystywana w pierwszej kolejności do zasilania lokalnego, a następnie do ładowania akumulatora. Jeśli energia nie jest generowana, lokalne zapotrzebowanie jest pokrywane energią z magazynu energii – w przypadku kiedy jego pojemność jest zbyt mała, wykorzystywana jest energia z sieci publicznej.

Wybór czasu
Tryb czasowy ma zastosowanie w miejscach o zróżnicowanym przedziale cenowym za energię elektryczną. W tym trybie magazyn energii może być ładowany tylko przez określony czas. Czas ładowania i czerpania energii z akumulatora może być ustawiany elastycznie.

Zasilanie
Tryb sprawdzi się w przypadku instalacji w strefach z taryfą wysokiego zasilania energii elektrycznej i kontrolą eksportu energii. W pierwszej kolejności energia jest zużywana na lokalne potrzeby, a następnie przekazywana do sieci publicznej. Do naładowania akumulatora wykorzystywane są jej nadwyżki.

Zapasowy
Ten tryb wykorzystywany jest w miejscach, w których dochodzi do częstych przerw w dostawie prądu. Zapewnia wystarczająco naładowany akumulator, by dostarczyć energię elektryczną bez zasilania z sieci publicznej.

Status EPS
Jest to tryb awaryjnego zasilania z akumulatora. Gwarantuje dostarczanie energii do użytku lokalnego w przypadku kiedy połączenie z siecią publiczną jest nieaktywne.

Zdalny monitoring instalacji fotowoltaicznej

Dzięki modułowi wifi można kontrolować instalację fotowoltaiczną i przeprowadzać konserwację oraz aktualizacje falowników z dowolnego miejsca na świecie. Stworzona przez SolaX Power aplikacja SolaX Cloud pozwala na zdalne monitorowanie całego systemu w czasie rzeczywistym, co jest ciekawym rozwiązaniem dla klientów, ale przede wszystkim ułatwia pracę instalatorów.

Akcesoria do falowników hybrydowych

 • SolaX Pocket Wifi – moduł usb umożliwiający monitoring instalacji przez internet
 • EPS BOX – urządzenie odpowiadające za przełączenie na pobór energii zmagazynowanej w akumulatorach w przypadku zaniku napięcia w sieci
 • Licznik – urządzenie do pomiaru i monitoringu zasilania, napięcia, częstotliwości, prądu, mocy, energii czynnej i biernej oraz importowanej i eksportowanej

[button title=”ZAPYTAJ O OFERTĘ” link=”https://flexipowergroup.pl/formularz/” target=”” align=”” icon=”” icon_position=”” color=”” font_color=”” size=”3″ full_width=”” class=”” download=”” rel=”” onclick=””]

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

  Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

  Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
  To top