magazyn-energii

Jak podłączyć magazyn energii?

W przypadku montażu magazynu energii należy wziąć pod uwagę, w jaki sposób zostanie on przyłączony do sieci elektrycznej oraz instalacji fotowoltaicznej. Chociaż zagadnienie to doskonale znane jest monterom, którzy będą instalować magazyn energii, warto odpowiednio wcześniej przemyśleć sposób przyłączenia i możliwości, jakie mamy w domu. Dobrze też zastanowić się, w jaki sposób przygotować się do montażu magazynu energii, aby nie spowodował on nadmiernych kosztów. Jeżeli nie jesteś pewien, co przygotować przed montażem magazynu – skontaktuj się z ekipą FlexiPower Group, która zajmuje się Twoją instalacją.

Montaż do rozdzielni głównej

Podstawową zasadą, która dotyczy montażu magazynu energii, jest wpięcie go do głównej domowej rozdzielni prądu. Jest to kwestia kluczowa, która gwarantuje niezawodne działanie magazynu energii elektrycznej. W przypadku zwykłego falownika wystarczy podpięcie go do gniazdka siłowego, które może znajdować się np. w garażu. Jednak gniazdko siłowe nie jest wystarczające dla magazynu energii, którego podłączenie do głównej rozdzielni prądu jest obligatoryjne.

Informacja o tym, że magazyn energii podłączany jest do rozdzielni głównej, jest bardzo istotna, szczególnie jeżeli planujesz odłożyć montaż magazynu na przyszłość. Dlaczego? Ponieważ umożliwi Ci przygotowanie dojścia do rozdzielni przy okazji remontu. Jeżeli przed montażem magazynu energii będziesz wykonywać remont – poproś uprawnionego elektryka o odpowiednie przygotowanie rozdzielni. Dzięki temu w momencie montażu magazynu energii nie będziesz się martwić o zbędne kucie i wiercenie w świeżo wyremontowanym pomieszczeniu.

Okablowanie magazynu energii

Montaż magazynu energii wymaga zastosowania przewodu AC (czyli prądu stałego) o odpowiedniej długości. Nie wystarczy zmierzenie odległości od przydomowego magazynu do rozdzielni głównej i dodanie kilku centymetrów „na zapas”. Konieczne jest podłączenie kabla w obie strony: od magazynu energii do rozdzielni głównej oraz od rozdzielni do magazynu. Powierzając instalację specjalistom z FlexiPower Group, nie musisz martwić się o dobór kabli albo ich długość – nasi pracownicy świadczą kompleksową usługę montażu magazynu energii, którym będziesz cieszyć się przez długie lata.

Ile miejsca zajmuje magazyn energii?

Ważną kwestią, która jest ściśle związana z montażem magazynu energii, jest jego wielkość. W przeciwieństwie do niewielkiego powerbanku, z którego korzystamy do ładowania sprzętu elektronicznego, moduł baterii do magazynu energii jest duży, w związku z czym warto dobrze przemyśleć miejsce, w którym go zamontujemy. W FlexiPower Group wykorzystujemy wysokiej jakości moduły Sofar, a w systemie można skonfigurować od 4 do 10 modułów. Najmniejszy model – GTX 3000-H4 – ma wymiary 51,5 x 48 x 77 cm, zaś największy – GTX 3000-H10 – 51,5 x 48 x 152 cm. Wszystkie moduły mocowane są na specjalnej konstrukcji, a przy planowaniu umiejscowienia magazynu energii warto wziąć pod uwagę, że z czasem możemy chcieć go rozbudować, dlatego najlepiej zostawić dodatkowe miejsce obok modułu.

Podsumowując – przy planowaniu montażu magazynu energii warto wziąć pod uwagę również miejsce i sposób jego podłączenia. Przemyślana decyzja pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów oraz problemów związanych z instalacją i użytkowaniem magazynu energii.

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

    Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

    Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
    To top