Jakich paneli fotowoltaicznych lepiej nie kupować?

Zastanawiając się nad montażem instalacji fotowoltaicznych dużą uwagę skupiamy na wyborze odpowiednich parametrów instalacji, zwracamy uwagę na żywotność paneli i ich cenę, rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, jakich paneli nie kupować.

Na rynku obecnych jest wielu producentów paneli fotowoltaicznych o różnych parametrach, jednak nie wszystkie sprawdzą się w Twojej sytuacji. Jakiej firmy panele fotowoltaiczne wybrać? Warto zwrócić uwagę na wybór zaufanego dostawcy instalacji – jak FlexiPower Group współpracujemy tylko ze sprawdzonymi dostawcami, dzięki czemu możemy udzielać 25 lat gwarancji na całą instalację. Na zaufaną ekipę montażową warto postawić także dlatego, by mieć pewność poprawności montażu i dostęp do późniejszego serwisu.

Jakie panele fotowoltaiczne?

Przede wszystkim trzeba przemyśleć, czy wybrać panele fotowoltaiczne monokrystaliczne czy polikrystaliczne. Czym się różnią te dwa rozwiązania? Panele monokrystaliczne zbudowane są z jednego kryształu krzemu, natomiast w polikrystalicznych jest wiele pociętych na plastry i połączonych ze sobą kryształów krzemu. Technologicznie młodsze są panele monokrystaliczne i jest to jeden z powodów, dla którego są obecnie popularniejsze. Panele monokrystaliczne są też bardziej wydajne, jednak to panele polikrystaliczne są tańsze.

Warto wziąć pod uwagę także miejsce, w którym docelowo ma znaleźć się instalacja i zwrócić uwagę na fakt, jakie zabezpieczenie do paneli fotowoltaicznych zostanie użyte w instalacji. Ma to duży wpływ na jakość późniejszej pracy i bezpieczeństwo instalacji.

Czy można samodzielnie sprawdzić panele?

Zastanawiasz się, jak sprawdzić panel fotowoltaiczny? Czy można samodzielnie zweryfikować, które z paneli najlepiej sprawdzą się w Twojej instalacji? Bezpieczniej zostawić to zadanie fachowcom – technologia zmienia się dzisiaj tak szybko, że jeśli nie zajmujesz się tematyką fotowoltaiki na co dzień, możesz mieć trudność ze znalezieniem najlepszego rozwiązania. W internecie znajdziesz wielu doradców, jednak nie wszyscy są godni zaufania.

Jaką firmę wybrać?

Dokonując wyboru firmy, której powierzysz instalację własnej elektrowni, warto wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Zweryfikuj wiarygodność firmy – sprawdź w ogólnodostępnych danych, jak długo przedsiębiorstwo działa na rynku, jaki jest jego kapitał zakładowy i czy figuruje w Rejestrze Dłużników. Dowiedz się, czy firma pomaga w uzyskaniu finansowania, pomaga wypełnić zgłoszenie do zakładu energetycznego oraz jakie stosuje zabezpieczenia przeciwpożarowe. Ważnym kryterium będzie też czas trwania gwarancji udzielanej na instalację.

Ważna jest również technologia stosowana przez instalatorów. Nie warto samemu dobierać parametrów instalacji, lepiej przekazać to zadanie fachowcom. Jako FlexiPower Group możemy pomóc Ci w doborze odpowiedniej instalacji, wypełnieniu potrzebnych dokumentów, a nawet w uzyskaniu dotacji lub niskooprocentowanego kredytu na instalację. Wypełnij formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie, a my odezwiemy się w ciągu 24 godzin.

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

    Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

    Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
    To top