Jak wybrać najlepsze zestawy fotowoltaiczne dla firmy?

Jako przedsiębiorca z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę, że decyzje podejmowane na lata trzeba dokładnie przeanalizować. Podobnie jest w przypadku montażu paneli fotowoltaicznych, które przyczynią się do obniżenia kosztów działalności firmy. Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy znacznie rosną koszty energii, a taryfy dla firm zwiększają się nawet kilkukrotnie.

Zestaw fotowoltaiczny

Fotowoltaika to inwestycja na lata, warto więc przyjrzeć się instalacji, która będzie wspierać pracę firmy. Co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego? Jego podstawą są panele fotowoltaiczne, których ilość zależna będzie od mocy, jaką ma mieć instalacja. Panele zbudowane są ze specjalnych ogniw, połączonych szeregowo i dzielą się na dwa typy: monokrystaliczne i polikrystaliczne.

Kolejnym elementem zestawu jest inwerter, zwany potocznie falownikiem. Jego zadaniem jest zmiana napięcia stałego na zmienne, o częstotliwości 50 Hz i mocy 230 V. Można je podzielić pod względem kilku kryteriów – sieciowe lub nie, jedno- lub trójfazowe, centralne i łańcuchowe, wewnętrzne i zewnętrzne, mikroinwertery, a także falowniki wyspowe i sieciowe. W skład zestawu wchodzą również zabezpieczenia AC/DC, które zabezpieczą instalację przed ewentualnymi wyładowaniami i przepięciami. Elementy systemu montażowego pozwolą na trwałe zamontowanie instalacji, a okablowanie zapewnia właściwy przepływ energii.

Do zestawu fotowoltaicznego mogą należeć też optymalizatory, których zastosowanie zwiększa wydajność instalacji oraz magazyn energii. Bez tego ostatniego instalacja będzie działać w pełni sprawnie, jednak taki akumulator ma dużo korzyści: nie musisz obawiać się przerw w dostawie prądu i możesz maksymalnie wykorzystać wyprodukowaną energię.

Na jakiej podstawie podjąć decyzję?

Wiesz już, co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego. Jakie kryteria wziąć pod uwagę, wybierając konkretny zestaw? Musisz uwzględnić potrzeby firmy, a najlepiej zrobić to na podstawie dotychczasowych rachunków za prąd. Warto też poprosić o poradę fachowców – na rynku jest wiele zestawów, jednak nie wszystkie sprawdzą się w każdej sytuacji. Na pewno zastanawiasz się, ile kosztuje zestaw fotowoltaiczny i gdzie kupić panele fotowoltaiczne? Cena własnej instalacji będzie zależała od wielu kryteriów – głównym z nich będzie moc wyjściowa instalacji, miejsce jej montażu, a także instalacja (lub nie) magazynu energii.

Idealne rozwiązanie

Jako przedsiębiorca na pewno będziesz zainteresowany, jaki zestaw fotowoltaiczny do firmy najlepiej sprawdzi się w Twoim wypadku, a także jaka taryfa przy panelach fotowoltaicznych będzie Cię obowiązywać. Specjaliści z FlexiPower Group chętnie odpowiedzą na Twoje pytania – wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy na stronie, a my odezwiemy się do Ciebie. Podpowiemy, jaki zestaw fotowoltaiczny wybrać, pomożemy sporządzić dokumentację, a nawet – uzyskać dofinansowanie lub kredyt na preferencyjnych warunkach. Odnawialne źródła energii to nasza specjalność!

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

    Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

    Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
    To top