Program „Mój prąd” – dotacja na fotowoltaikę w gospodarstwie domowym

Słyszałeś już o możliwości złożenia wniosku o dofinansowanie na instalację systemów fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych? W ramach programu „Mój Prąd”, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ma do rozdysponowania aż miliard złotych. Ministerstwo Energii, współpracując z NFOŚiGW, stworzyło program, który ma na celu dofinansowanie instalacji (w wysokości maksimum 5 000 złotych) i jest skierowany do gospodarstw z instalacjami o mocy 2-10 kW.

Dzięki fotowoltaice możesz korzystać z energii słonecznej w swoim domu, przyczynić się do poprawy stanu środowiska, a przy okazji oszczędzać na rachunkach za prąd! Cel programu „Mój Prąd” to zwiększona produkcja energii elektrycznej przy użyciu mikroinstalacji (paneli fotowoltaicznych) w gospodarstwach domowych na terenie całej Polski.

ZYSKAJ DOPŁATĘ DO INSTALACJI DZIĘKI PROGRAMOWI „MÓJ PRĄD”

Panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną dzięki promieniom słonecznym- korzystaj z niej, stań się niezależny, samowystarczalny i ekologiczny. Prowadź swoje gospodarstwo domowe w zgodzie z naturą! We FlexiPower Group doskonale wiemy, jak pozyskiwać energię ze słońca. Zajmujemy się instalowaniem systemów fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładujących. Kompleksowo wdrożymy ekologiczne rozwiązania także w Twoim domu!

ENERGIA SŁONECZNA DLA TWOJEGO DOMU – WYBIERZ OPCJĘ PRZYJAZNĄ ŚRODOWISKU I SKORZYSTAJ NA TYM

Zyskaj dopłatę do instalacji w Twoim gospodarstwie domowym. Już dziś złóż wniosek o dofinansowanie i korzystaj z innowacyjnego programu „Mój Prąd”, dzięki któremu Twój dom stanie się nie tylko ekologiczny, ale i ekonomiczny.

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę w domu? Korzyści wynikają z obecności instalacji fotowoltaicznej to m.in.:

 • Zdecydowanie niższe rachunki za prąd

Produkcja energii z odnawialnych mikroźródeł się po prostu opłaca! Fotowoltaika odpowiada za zmniejszone koszty eksploatacyjne domu, a co za tym idzie zwiększoną oszczędność finansową. Redukcja kosztów (nawet o 80%) to bardzo przyjemny efekt uboczny codziennego dbania o środowisko.

 • Uniezależnienie od dostawców energii elektrycznej

W odróżnieniu od konwencjonalnych źródeł energii, zamontowanie instalacji fotowoltaicznej gwarantuje swobodę, większe bezpieczeństwo energetyczne i niezależność od dostawców prądu.

 • Odnawialne i bezemisyjne źródło energii na użytek własny.

Obecność instalacji zapewnia nieograniczone źródło energii i poprawę efektywności energetycznej w domu. Skutkuje to także rozwojem Polski w zakresie energetyki odnawialnej oraz prosumenckiej.

 • Poprawa jakości powietrza i stanu środowiska.

Podejmując decyzję o instalacji fotowoltaiki, przyczyniasz się do poprawy klimatu nie – tylko w Polsce, ale na całym świecie.

ZŁÓŻ WNIOSEK O DOFINANSOWANIE NA MONTAŻ INSTALACJI W TWOIM DOMU

Dlaczego warto starać się o udział w programie „Mój Prąd”? To świetna okazja dla właścicieli domów, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą, a jednocześnie oszczędzać pieniądze. Ministerstwo Energii planuje, aby aż 200 tysięcy rodzin otrzymało dofinansowanie w formie bezzwrotnej na kwotę do 5 tyś. złotych. To unikatowy program mający na celu wspieranie i zachętę do rozwoju energetyki prosumenckiej.

WARUNKI OTRZYMANIA DOFINANSOWANIA NA FOTOWOLTAIKĘ W GOSPODARSTWIE DOMOWYM

„Mój Prąd” ma na celu zwiększenie liczby instalacji fotowoltaicznych na dachach w całej Polsce. Jest to oferta skierowana do osób fizycznych i obejmuje wyłącznie zakup oraz montaż mikroinstalacji o mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW. Warunkiem otrzymania dotacji jest spełnianie określonych kryteriów. O dopłaty na panele słoneczne można się ubiegać, gdy zostały one opłacone po 23 lipca 2019 (dzień ogłoszenia projektu). Osoby, które zapłaciły za swoje instalacje przed tą datą lub chcą rozbudować istniejące już systemy fotowoltaiczne, nie otrzymają dotacji w ramach programu.

JAKIE DOKUMENTY NALEŻY ZŁOŻYĆ, ABY SKORZYSTAĆ Z PROGRAMU MÓJ PRĄD?

1) Podpisany oryginał wniosku o dofinansowanie.

2) Następujące załączniki: kopia faktury, potwierdzenie przelewu lub oświadczenie o zapłacie gotówką, zaświadczenie potwierdzone przez OSD oraz podpisane.

KIEDY I GDZIE NALEŻY SKŁADAĆ WNIOSKI O DOFINANSOWANIE DO INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ?

Program „Mój Prąd” będzie realizowany w latach 2019-2025. Wypłaty są przewidziane do końca trwania projektu lub do wyczerpania środków. Nabór wniosków o bezzwrotną dotację ma charakter konkursowy. I nabór trwa od 30 sierpnia do 20 grudnia 2019 roku. Za datę złożenia wniosku uznawana jest data jego wpływu do kancelarii NFOŚiGW. W tym przypadku data stempla pocztowego nie jest brana pod uwagę, a wnioski wpływające po terminie nie są rozpatrywane.

NARODOWY FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ – SPOSOBY SKŁADANIA WNIOSKÓW

Wnioski z adnotacją „Program priorytetowy »Mój Prąd«” i własnoręcznym podpisem, można składać wyłącznie w wersji papierowej. Należy przesłać je pocztą, kurierem lub złożyć osobiście w siedzibie NFOŚiGW. Formularze powinny być wypełnione zgodnie z dostępnymi instrukcjami i wzbogacone o wymagane załączniki. Wnioski oraz informatory można pobrać ze strony internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

FLEXIPOWER GROUP – SKUTECZNA POMOC W SKŁADANIU WNIOSKU O DOFINANSOWANIE

Możemy być Twoim przewodnikiem w procesie składania wniosku o dofinansowanie. Zapewniamy profesjonalne doradztwo w sprawie pozyskiwania dotacji na program „Mój Prąd”. Nasi specjaliści zajmą się wszystkim – pomożemy we wszelkich formalnościach, zaoferujemy ponadczasowe rozwiązania, które są korzystne dla Ciebie, Twojego domu i środowiska oraz zapewniamy fachowy montaż instalacji.

Zielona energia to przyszłość. Teraz, w ramach programu „Mój Prąd”, działania na rzecz poprawy stanu przyrody będą znacznie ułatwione. Podejmij współpracę z FLEXIPOWER GROUP – z naszą pomocą możesz zdobyć dotację, zyskać nawet 5 tyś. złotych bezzwrotnego dofinansowania na montaż mikroinstalacji w Twoim domu i korzystać z ekologicznej energii słonecznej każdego dnia.

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

  Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

  Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
  To top