Rada gminy Pabianice podjęła uchwałę przyjmującą program wsparcia budowy instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych na terenie gminy wiejskiej. Mieszkańcy mogą otrzymać aż 27.000 złotych dotacji na ten cel. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. FlexiPower Group, choć świadczy usługi o zasięgu ogólnokrajowym, ma swoją siedzibę właśnie w Pabianicach.
Uchwalony w czerwcu 2020 roku program to część działań gminy w zakresie ochrony środowiska. Celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości powietrza na terenie gminy wiejskiej Pabianice. Zamiar dostosowania parametrów do norm Unii Europejskiej i Polski to nie fanaberia, ale odpowiedzialne działanie na rzecz ochrony zdrowia osób mieszkających i pracujących na terenie gminy. Co więcej, czystsze powietrze zdecydowanie zwiększa atrakcyjność turystyczną i rekreacyjną Pabianic.
Jako FlexiPower Group mamy w swoim portfolio realizacje z terenu całej Polski, jednak z oczywistych względów gmina Pabianice jest nam szczególnie bliska. Sami chętnie korzystamy z usług lokalnych producentów i wykonawców i widzimy szereg korzyści z tego wynikających. Zachęcamy beneficjentów programu do kontaktu i przekonania się o jakości oferowanych przez nas produktów i usług.
Z dofinansowania mogą skorzystać właściciele i współwłaściciele nieruchomości mieszkalnych położonych na terenie gminy Pabianice. Dotacja udzielana jest na pokrycie kosztów modułów PV, inwertera, systemów mocowania, monitoringu, optymalizatorów, przewodów, zabezpieczeń, montażu i konfiguracji instalacji oraz przyłączenia do sieci. W składanym wniosku należy podać, poza informacjami osobowymi i danymi dotyczącymi nieruchomości, dotychczasowe roczne zużycie energii elektrycznej z 2019 roku. Budynek, w sprawie którego składany jest wniosek, musi być w nie budzącym zastrzeżeń stanie technicznym.
Wsparcie działań w ramach Programu odbędzie się w formie udzielenia dotacji celowej, tj. przeznaczonej na konkretny cel – tu na dofinansowanie budowy 10- lub 20-modułowej instalacji fotowoltaicznej o minimalnej mocy odpowiednio 3 kWp i 6 kWp. Program pokryje do 70% kosztów kwalifikowanych zadania, z tym że wysokość dotacji nie może być większa niż 15.000 złotych dla instalacji 10-modułowej o mocy minimalnej 3 kWp oraz 27.000 złotych dla instalacji 20-modułowej o mocy minimalnej 6 kWp.
To najlepszy moment, aby zdecydować się na montaż fotowoltaiki w swoim domu. Inwestycja ta, nawet bez tak znacznego dofinansowania, zwraca się całkowicie w ciągu kilku lat. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to w ostatecznym rozrachunku ogromna oszczędność, zarówno pieniędzy, jak i najważniejszego, nieodnawialnego zasobu, jaki posiada każdy z nas: zdrowia swojego i swoich najbliższych.
Wnioski z załącznikami przyjmowane są do 30 września 2020 roku, a prace mogą rozpocząć się 4 stycznia 2021 roku. Na realizację projektu gmina przeznaczy aż 2.255.000 złotych.
Postaw na lokalnego wykonawcę: