Instalacja fotowoltaiczna dopasowana do Twoich potrzeb

Jeżeli to czytasz, to prawdopodobnie planujesz montaż instalacji fotowoltaicznej. Na forach często można znaleźć zapytania o konkretne przykłady wykonanych prac. W pewnym sensie jest to zrozumiałe – przed zakupem nowego samochodu albo AGD do domu dokonujemy podobnych porównań.

Klienci, którzy wybierają FlexiPower Group w dużej mierze trafiają do nas z polecenia innych Klientów zadowolonych z montażu i obsługi. Druga grupa to taka, która stawia na doświadczone firmy – w tej kategorii zajmujemy silną pozycję, ponieważ na rynku OZE (odnawialnych źródeł energii) istniejemy od 2007 roku.

W galeriach na naszej stronie znajduje się kilkaset zdjęć instalacji fotowoltaicznych. Są to instalacje montowane w domach prywatnych, firmach, gospodarstwach rolnych i te związane z wygranymi przetargami. Każda z nich ma swoją historię.

Dach prywatny. Instalacja fotowoltaiczna dla domu

Do opisywanego Klienta trafiliśmy z polecenia. Pierwszy kontakt nastąpił w zeszłym roku, 12 września. Było to standardowe spotkanie, podczas którego pokazaliśmy Klientowi naszą prezentację, omówiliśmy jego potrzeby i przeprowadziliśmy audyt. Pierwsza oferta została przygotowana na 4,5 kWp w dwóch wariantach do wyboru: moduły Sunergy 310 plus inwerter Fronius lub moduły Sunergy 310 w zestawie z falownikiem SolaX Power.

Udane negocjacje zakończyły się podpisaniem umowy. Finalnie, zamiast wcześniej proponowanych 4,5 kWp, na dachu Klienta zamontowaliśmy 17 modułów Sunergy 310 o łącznej mocy 5,27 kWp oraz falownik Fronius 5.0 M.

Ze względu na świeżo wykończony dom, falownik został zamontowany na zewnątrz budynku.

Warto wspomnieć, że od pierwszego kontaktu do podpisania umowy minęło zaledwie 6 dni.

Dach firmowy. Instalacja fotowoltaiczna dla firmy

Tym razem zadowolona z naszych usług firma poleciła nas innemu przedsiębiorstwu. Podczas pierwszego spotkania dowiedzieliśmy się, że Klient rozbudowuje swoją inwestycję o obiekt, w którym będą odbywały się imprezy okolicznościowe. Drugim ważnym elementem, na który zwróciliśmy uwagę, to ceny prądu, które w ostatnim okresie wg wyliczeń Klienta wzrosły aż o 13%.

Biorąc pod uwagę inwestycję wyposażoną w profesjonalną kuchnię, ponadnormatywne oświetlenie, klimatyzatory i pompy CO, wzrost cen prądu mógłby stanowczo wpłynąć na opłacalność całego przedsięwzięcia. Wszystkie wyżej wymienione urządzenia zużywają bardzo dużą ilość energii.

Nasz Konsultant zaproponował instalację o mocy całkowitej 50 kWp opartą na modułach II generacji Sunergy 310 Wp oraz falownik SMA Solar Technology 50 kW Core1. Powierzchnia na dachu hali pozwalała na montaż około 160 modułów. Podczas audytu dowiedzieliśmy się, że nachylenie dachu wynosi 3° w kierunku południowym. Z tego względu wskazane było zastosowanie profili aluminiowych, tzw. ekiereki o kącie 20°, co wpłynie na lepsze uzyski całoroczne. Cały proces, jak również oferta, zostały zaakceptowane przez inwestora, zatem pozostała już tylko kwestia finansowania.

W pierwszej fazie wysłaliśmy wniosek o realizację na podstawie leasingu operacyjnego. Ostatecznie Klient zrealizował całość za gotówkę, ponieważ chciał jak najszybciej obniżyć rachunki za prąd. W jego przypadku było to najkorzystniejszą decyzją.

Realizacja zakończyła się w marcu. Montaż paneli trwał trzy dni.

Na tym nie zakończyła się nasza współpraca, ponieważ niedługo później zadowolony Klient zaoferował nam kolejne zlecenie, tym razem na 40 kWp montowane na chłodni do warzyw i owoców.

Dach gospodarczy. Instalacja fotowoltaiczna dla rolnika

27 stycznia przygotowaliśmy ofertę – dzień później sfinalizowaliśmy podpisanie umowy! To najlepsze potwierdzenie jakości naszych usług i zaufania, jakim obdarzają nas nasi Klienci.

W tym przypadku Klient znalazł nas samodzielnie. Do poszukiwań zmotywowały go rachunki za prąd na średnim poziomie aż 400 zł miesięcznie. Jako miejsce na instalację fotowoltaiczną Klient wskazał dach stodoły kryty blachą trapezową. Przy takim dachu i zużyciu energii należałoby położyć instalację o mocy ok. 8 kWp. W zakładzie energetycznym ustaliliśmy, że maksymalna moc, którą Klient może dysponować, to 7 kWp.

Podczas audytu nasz Konsultant zaproponował instalację opartą na modułach Sunergy SUN 310-60M Full Black o łącznej mocy 6,82 kWp oraz inwerter SolaX. Po zaakceptowaniu oferty i podpisaniu umowy pozostała tylko kwestia niezbędnego przekopu, który Klient zdecydował się wykonać na własną rękę. Umożliwiło to poprowadzenie przewodu między stodołą a domem.

Miło nam zaznaczyć, że ów Klient polecił nas swojej siostrze, u której również zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną.

Od audytu do montażu instalacji fotowoltaicznej

Każdy z naszych Klientów miał swoje powody, aby wybrać instalację fotowoltaiczną. Łączy ich wszystkich jedno – świadomy wybór. Podobnych historii, jak opisane powyżej, moglibyśmy opowiedzieć jeszcze wiele i na pewno nie zabraknie ich również w kolejnych wpisach.

Chcesz dołączyć do grona zadowolonych użytkowników instalacji fotowoltaicznej? Umów się na spotkanie z naszym Konsultantem.

 

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

    Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

    Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
    To top