„Mój prąd” zwolniony z podatku. Ujednolicenie VAT-u na fotowoltaikę

4 listopada 2019 roku Prezydent RP Andrzej Duda złożył swój podpis na ustawie antykopciuchowej. Co to oznacza? To duży krok w stronę pozytywnych zmian na rzecz środowiska, ale też świetna wiadomość dla przyszłych właścicieli instalacji fotowoltaicznych. Teraz inwestycja w energię odnawialną opłaca się jeszcze bardziej!

ZMIANY W USTAWACH TO KORZYSTNE ZMIANY DLA OZE I KLIMATU

Nadrzędny cel ustawy to poprawa jakości powietrza dzięki ograniczeniu produkcji tak zwanej niskiej emisji, która powstaje na skutek ogrzewania domów piecami domowymi. Decyzja o zmianie dotychczasowej ustawy Prawo Ochrony Środowiska tworzy szansę na polepszenie sytuacji klimatycznej w Polsce. Ponadto jest to zachęta dla osób i firm, aby korzystały z odnawialnych źródeł energii.

Równocześnie oznacza to zakaz wprowadzania i korzystania z kopciuchów – kotłów, które nie spełniają krajowych wymogów emisyjności. Dzięki nowym zmianom Inspekcja Handlowa zyska w tym obszarze przywileje – będzie miała uprawnienia do tego, aby przeprowadzać kontrole i sprawdzać zgodność kotłów z rozporządzeniami. Zmiany dotyczą też nowych budynków – każdy z nich, jeżeli nie korzysta z OZE, będzie obowiązkowo przyłączony do sieci ciepłowniczej.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII – PRZYSZŁOŚĆ ENERGETYKI W POLSCE I NA ŚWIECIE

Nowe, sprzyjające okoliczności to dobry powód, aby zdecydować się na zmianę i zainwestować w odnawialne źródła energii. OZE to przyszłościowa wizja pozyskiwania jej ekologicznie i w zgodzie z naturą. Wykorzystywanie potencjału promieni słonecznych, wiatru czy wody wpływa korzystnie nie tylko na kondycję klimatu, ale także finanse inwestorów.

ZWOLNIENIE INWESTYCJI Z PODATKU DOCHODOWEGO W RAMACH PROGRAMU „MÓJ PRĄD”

9 września 2019 roku Departament Podatków Dochodowych opublikował objaśnienia co do nowych preferencji podatkowych. Według art. 21 ust. 1 pkt 129a ustawy PIT, zwolnienie z podatku dochodowego dotyczy świadczeń takich jak dotacje oraz pożyczki otrzymane od wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym przypadku chodzi głównie o kwoty przeznaczone na przygotowanie dokumentacji i realizację założonych przedsięwzięć w budynkach mieszkalnych. Na tych zmianach zdecydowanie osoby, które skorzystają z tego programu. Nowelizacja ustawy oznacza, że ich inwestycja stanie się jeszcze bardziej opłacalna!

UJEDNOLICENIE PODATKU VAT NA FOTOWOLTAIKĘ DO 8% NIEZALEŻNIE OD LOKALIZACJI

Dla wszystkich przyszłych prosumentów odnawialnych źródeł energii to kolejna bardzo dobra informacja. Jednolita stawka 8% VAT została ustalona dla urządzeń fotowoltaicznych umiejscowionych zarówno na dachu budynku mieszkalnego, gospodarczego, jak i poza budynkiem (na gruncie). Jest to bardzo istotna zmiana, ponieważ wcześniejszy podatek za inwestycje montowane poza dachem budynku mieszkalnego, na przykład na gruncie, wynosił aż 23%! Od momentu wejścia nowelizacji w życie, wszystkie systemy fotowoltaiczne, niezależnie od rodzaju instalacji i tego, gdzie zostanie umieszczona, będą opodatkowane tak samo.

FOTOWOLTAIKA – CO TO JEST I JAKIE KORZYŚCI DAJE?

Na powyższych zmianach z pewnością bardzo skorzystają Ci, którzy zrozumieli potencjał, jaki ma fotowoltaika. Jest to jeden z systemów odnawialnych źródeł energii, który przetwarza energię z promieni słonecznych w elektryczną. Robi to w sposób ekologiczny oraz bardzo opłacalny dla jego właścicieli.

ZALETY FOTOWOLTAIKI W TWOIM DOMU, FIRMIE LUB GOSPODARSTWIE

Flexipower Group zajmuje się pozyskiwaniem energii z odnawialnego źródła, jakim są promienie słoneczne. Dzięki ich wykorzystywaniu możemy zakładać instalacje fotowoltaiczne takie jak panele fotowoltaiczne – dzięki wytwarzanej przez nich energii, możemy zasilać pompy ciepła czy stacje ładujące w budynku mieszkalnym, na dachu budynku lub w innym, dobrze nasłonecznionym miejscu.

Dlaczego wierzymy, że fotowoltaika to przyszłość? Jak żadne inne źródło energii, zapewnia ona:

 • Opłacalność – inwestycja w systemy fotowoltaiczne szybko się zwraca i powoduje znaczne obniżenie rachunków za prąd.
 • Niezależność i brak obsługi – dzięki wdrażaniu systemów fotowoltaicznych można uniezależnić się od dostawców energii elektrycznej i wzrostów cen za prąd. Przy tym nie trzeba w żaden sposób ingerować w działanie instalacji.
 • Wydajność i żywotność – panele fotowoltaiczne działają nawet w pochmurne dni, są praktycznie bezawaryjne, a ich okresy gwarancyjne są bardzo długie.
 • Wielofunkcyjność – instalacje fotowoltaiczne działają kompleksowo i potencjalnie można dzięki nim ogrzać dom, firmę, gospodarstwo, a także naładować samochód elektryczny.
 • Ekologiczność – korzystanie z OZE nie niesie za sobą żadnej emisji gazów ani jakichkolwiek zanieczyszczeń. To zrównoważona i etyczna produkcja energii w zgodzie z naturą.

FLEXIPOWER GROUP – BĄDŹ EKO I CZERP ENERGIĘ ZE SŁOŃCA!

Od 2007 roku realizujemy szeroko pojęte usługi, które umożliwiają pozyskiwanie energii z promieni słonecznych. Kompleksowo wdrażamy rozwiązania fotowoltaiczne do domów, gospodarstw i firm. Montujemy i serwisujemy pompy ciepła oraz budujemy stacje ładujące. Wierzymy, że fotowoltaika to przyszłość energetyki. Zakładanie mikroinstalacji w domach i firmach to kolejne kroki do zwrócenia się w stronę przyrody i stopniowego eliminowania tradycyjnych, nieekologicznych źródeł energii.

W dobie sprzyjających przepisów, takich jak ujednolicenie podatku VAT oraz zwolnienie z podatku dochodowego w przypadku dofinansowania w ramach programu „Mój Prąd”, warto inwestować w OZE! Polska idzie ku lepszemu – wkracza na drogę ekologicznych i bardziej opłacalnych rozwiązań. Dzięki FlexiPower Group możesz być częścią tych pozytywnych zmian. Skontaktuj się z nami i czerp korzyści z zamontowania systemów fotowoltaicznych!

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

  Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

  Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
  To top