OZE w Warszawie – jak zyskać na dofinansowaniu?

Warszawa jako stolica kraju i duże miasto europejskie, idzie z duchem czasu. Dowodem na to jest odchodzenie od tradycyjnych metod wytwarzania energii na rzecz ochrony środowiska i korzystania z odnawialnych, w pełni naturalnych źródeł. Stolica prowadzi największy w kraju miejski program dotacji dla mieszkańców, którzy chcą pozyskiwać energię elektryczną z Odnawialnych Źródeł Energii. Stwarza to bardzo korzystne warunki do tego, aby działać przyszłościowo i w zgodzie z naturą. OZE? Warszawa? Zdecydowanie tak!

JAK OBECNIE WYGLĄDA TEMAT DOFINANSOWANIA NA MONTAŻ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH W WARSZAWIE?

Warszawa przyznaje dotacje na OZE regularnie od 2012 roku. Tylko w roku 2019 wnioski o ich pozyskanie złożyło aż 1700 różnych podmiotów, w tym osoby prywatne i firmy. Nic dziwnego – dzięki maksymalnej kwocie z dotacji można pokryć koszty budowy odpowiednich instalacji. W przypadku instalacji fotowoltaicznej nawet w 50 procentach! Miasto dopłaca do montażu inwestycji takich jak mikroinstalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła. Do tej pory najwięcej środków zostało przeznaczonych jednak na instalacje fotowoltaiczne montowane w domach.

OZE – DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z NATURALNYCH ŹRÓDEŁ MOCY?

Polska to kraj z dużym potencjałem. Coraz częściej można tu dostrzec wiatraki na polach lub systemy fotowoltaiczne zamontowane w prywatnych domach. Od kilku lat zauważalne jest o wiele większe zainteresowanie naturalnymi metodami pozyskiwania energii. Zdajemy sobie sprawę, że używanie węgla, ropy albo gazu jest nie tylko niedobre dla środowiska, ale też ograniczone czasowo, podczas gdy korzystanie z Odnawialnych Źródeł Energii to zdecydowanie inwestycja w przyszłość energetyki.

Dlaczego warto zwrócić się do odnawialnych zasobów, które daje nam środowisko? Przede wszystkim ich deficyt jest niemożliwy – nawet stałe użytkowanie nie powoduje, że kiedyś się wyczerpią. Daje to ogromne zabezpieczenie na przyszłość i tworzy nowe perspektywy rozwoju. Wykorzystywanie źródeł naturalnych do produkcji energii elektrycznej to także bardzo opłacalna inwestycja, na którą teraz można zyskać dodatkowe dofinansowanie w ramach warszawskiego programu dotacji na OZE.

ZALETY INWESTOWANIA W ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

We FlexiPower Group od lat zajmujemy się pozyskiwaniem energii z niewyczerpalnego źródła, jakim jest słońce. Jesteśmy pewni, że zaletami instalacji fotowoltaicznych i innych metod wykorzystujących naturalne źródła są:

 • Ekologiczność – OZE nie są szkodliwe, nie produkują i nie emitują żadnych zanieczyszczeń ani gazów. Przyczynianie się do ochrony środowiska w ten sposób wpływa dobrze nie tylko na klimat, ale także na finanse i samopoczucie.
 • Oszczędność – długi czas działania instalacji, bezawaryjność i niskie koszty eksploatacji sprawiają, że inwestycja np. w instalacje fotowoltaiczne jest bardzo opłacalna i zwraca się w ciągu pierwszych kilku lat.
 • Niezależność – samodzielnie wygenerowany prąd sprawia, że można uniezależnić się od dostawców prądu i wahań cen na rynku. Instalacje nie wymagają też żadnych działań ani ingerencji w ich codzienną pracę – właściciele nie muszą się o nic martwić i mogą swobodnie korzystać z pozyskiwanej energii.

WARSZAWA – DOTACJE NA ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Uchwała nr XIX/487/2019 Rady m.st. Warszawy z dnia 26 września 2019 r. zakłada dotację na wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii w domach, które nie są ogrzewane kotłami lub paleniskami. Inwestycja ta ma służyć ochronie środowiska i gospodarki wodnej. Uchwała dotyczy zasad udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji w stolicy, zatem nieruchomość, w której zostanie zainstalowana, musi znajdować się na terenie Warszawy. Dofinansowanie na fotowoltaikę może wynieść maksymalnie 15 000 zł, ale nie więcej niż 1 500 zł/kW. Miasto wspiera wybór OZE oraz dbanie o klimat i przeznacza środki także na modernizacje kotłowni, likwidację zbiorników bezodpływowych, usuwanie odpadów zawierających azbest i wykorzystywanie lokalnych źródeł energii odnawialnej.

NABÓR WNIOSKÓW, POTRZEBNE DOKUMENTY I ZAŁĄCZNIKI

Kolejny nabór trwa do 21 marca 2020 roku. Pierwszym krokiem jest zebranie odpowiednich dokumentów – w tym celu należy wypełnić formularz wniosku o udzielenie dotacji i uzyskać pisemną zgodę właściciela nieruchomości na realizację inwestycji. Kolejny krok to złożenie wniosków. Można to zrobić w dowolnym urzędzie dzielnicy Warszawy lub w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej. Następnie ma miejsce analiza wniosku i zaproszenie na podpisanie umowy o udzielenie dotacji. Po jej podpisaniu można przystąpić do realizacji inwestycji.

Wszystkie załączniki oraz instrukcje są dostępne w Internecie i można je pobrać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

FLEXIPOWER GROUP – ENERGIA SŁONECZNA W TWOIM DOMU LUB FIRMIE

FlexiPower Group to firma, dla której wykorzystywanie źródeł odnawialnych to działania przyszłościowe. Od 2007 roku czerpiemy energię ze słońca realizując usługi związane z fotowoltaiką. Działamy kompleksowo – zajmujemy się montażem i serwisem systemów fotowoltaicznych w domach, firmach i gospodarstwach. Projektujemy i wykonujemy instalacje. Ponadto profesjonalnie doradzamy i pomagamy naszym klientom w procesie uzyskiwania dotacji.

Mieszkasz w Warszawie? Skorzystaj z programu dofinansowań na fotowoltaikę! Przyczyń się do ochrony środowiska i zainwestuj w montaż instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu lub firmie. Z naszą pomocą możesz otrzymać zwrot części kosztów, dzięki czemu Twoja inwestycja stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Skontaktuj się z nami – wejdź na drogę ekologicznych rozwiązań, dbaj o środowisko i czerp z tego korzyści!

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

  Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

  Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
  To top