fbpx

Pompy ciepła Wrocław

Od 2007 roku oferujemy Ci możliwość wykorzystania energii słonecznej, jako generatora ogrzewania w Twoim domu czy firmie oraz systemy fotowoltaiczne pozwalające cieszyć się energią elektryczną pochodzącą ze słońca.

Flexipower to firma o ugruntowanej pozycji na rynku.

Podchodzimy do naszej pracy z zaangażowaniem oraz pasją, przez co udało nam się zdobyć rzeszę zadowolonych klientów na terenie całej Polski. Naszym celem jest to, abyś mógł skorzystać z najbardziej oszczędnych oraz przyjaznych środowisku rozwiązań grzewczych. Specjalizujemy się zarówno w instalacji pomp ciepła jak i w montażu stacji ładujących.

Zapytaj o wycenę
POMPY CIEPŁA DOLNOŚLĄSKIE

Świadczymy usługi na terenie całego województwa dolnośląskiego. Nasi klienci pochodzą z takich miast jak Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Lubin, Głogów, Świdnica, Bolesławiec, Oleśnica, Oława, Dzierżoniów, Zgorzelec, Bielawa, Kłodzko, Jawor, Świebodzice, Polkowice, Nowa Ruda, Lubań, Kamienna Góra, Bogatynia, Strzegom, Złotoryja Jelcz-Laskowice oraz wiele, wiele innych na terenie województwa.

Bez problemu dojedziemy również do mniejszych miejscowości. Potrafimy znaleźć idealne rozwiązanie dla każdego klienta a wszystkie nasze realizacje są gwarancją jakości.

Pompy ciepła i ich rodzaje - jak one działają?

Pompy ciepła składają się z 4 części: sprężarki, parownika, skraplacza oraz zaworu dławiącego. Są to energooszczędne instalacje, które wykorzystują różnice temperatur odbierane ze środowiska naturalnego. Mogą one pochodzić z powietrza, pokładów wodnych czy gruntów.

Część chłodnicza, posiadająca temperaturę niższą od otoczenia, ociepla się, a podczas sprężania dochodzi do dodatkowego nagrzewania. Aby takie urządzenie mogło działać konieczna jest energia elektryczna, dzięki niej cały proces odbywa się w zamkniętym obiegu. Urządzenia działają samodzielnie, przez co są idealnym rozwiązaniem dla Twojego domu czy firmy. Przy jednoczesnej instalacji fotowoltaiki, energię elektryczną czerpiesz z promieni słonecznych, dzięki czemu w krótkim czasie zaoszczędzisz znaczną część gotówki.

Pompy ciepła dzielą się na 3 rodzaje – każda z nich korzysta z innego wymiennika:

  • Powietrzna - jest to idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie nie jest wymagane ciągłe ogrzewanie. Polega na bezpośrednim ogrzaniu powietrza w pomieszczeniu.
  • Gruntowa - głównym motorem do produkcji ciepła czy też chłodzenia jest tu ciepło pochodzące z ziemi, które przekazywane jest dalej do instalacji grzewczej. Do wykonania tego rodzaju konieczne są odwierty, dlatego zazwyczaj wykonywana ona jest bezpośrednio podczas budowy
  • Wodna - źródłem ogrzewania są w tym przypadku wody gruntowe o stałej temperaturze 5-8 stopni. Wymagają niewiele energii elektrycznej, przez co są najbardziej efektywne spośród wszystkich pomp.

Co to znaczy w praktyce? Te urządzenia grzewcze wykorzystują czynniki pochodzące ze środowiska naturalnego i produkują z niej ciepło, które ogrzeje cały budynek oraz dostarczy Ci ciepłą wodę. Urządzenia te oferują również funkcję chłodzenia, która idealnie sprawdzi się podczas upalnego lata! Możesz korzystać do woli bez dodatkowego obciążenia Twojego portfela. Pompa czerpie energię z surowców odnawialnych, w porównaniu do węgla czy opału zwiększenie częstotliwości korzystania nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Oprócz tego zadbasz o swoje zdrowie oraz o matkę naturę, ponieważ pompy ciepła są w pełni ekologiczne oraz emitują dużo mniej dwutlenku węgla (CO2) do otoczenia.

Nasza firma oferuje montaż oraz serwis urządzenia. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni rodzaj pompy dla Ciebie i Twojego budżetu. Jeśli szukasz sprawdzonej firmy z ugruntowaną pozycją na rynku to trafiłeś idealnie! Jesteśmy po to, aby Ci pomóc!

MASZ PYTANIA?
Skontaktuj się z naszym doradcą, który odpowie na Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

+48 535 102 121

Montaż pomp ciepła w województwie dolnośląskim - przebieg

Przy wyborze odpowiedniego pompy ciepła bierzemy pod uwagę elementy takie jak rodzaj ogrzewania, wielkość domu oraz indywidualne zapotrzebowanie. Proces instalacji rozpoczyna się poprzez kontakt z nami - możesz do nas zadzwonić, napisać maila lub skorzystać ze specjalnego formularza dostępnego na naszej stronie internetowej. Następnym etapem jest audyt, podczas którego poznajemy Twoje oczekiwania oraz sprawdzamy aktualne możliwości. Sprawdzamy też, jaki jest Twój sposób na dystrybucję ciepła, w zależności czy jest to ogrzewanie grzejnikowe czy ogrzewanie podłogowe. Jest to bardzo ważny czynnik, ponieważ wpływa na wybór rodzaju urządzenia.

Przy wyborze pompy bardzo ważna jest specyfika budynku, chcemy, abyś mógł efektywnie korzystać z inwestycji. Następnie przechodzimy do wyceny, koszty instalacji mogą wydawać się wysokie jednak jest to rozwiązanie, które bardzo szybko się zwraca i Twój portfel szybko poczuje różnicę. Systemy te ogrzewają budynek oraz wodę, dlatego możesz w krótkim czasie osiągnąć zyski z przeprowadzonej inwestycji.

Montowane przez nas instalacje obejmuje także serwis, masz więc pewność, że zawsze możesz na nas polegać i nic Cię nie zaskoczy!

Dofinansowanie do pompy ciepła

Instalacje pomp cieplnych to odnawialne źródła energii, dlatego możesz uzyskać na ich montaż dofinansowanie, dzięki czemu stają się one bardziej przystępne. Regularnie sprawdzamy dostępne programy dotacyjne i chętnie pomożemy Ci w uzyskaniu dodatkowych środków. Jeśli szukasz sposobu na obniżenie kosztów ogrzewania budynku oraz wody to Flexipower jest rozwiązaniem.

Szukasz przyjaznej firmy i oczekujesz najwyższej jakości usług? Koniecznie do nas zadzwoń lub napisz!

FINANSOWANIE
Interesują Cię dotacje? A może kredyt lub leasing na jedną z naszych usług? Pomożemy Ci w formalnościach, zapytaj nas jak to zrobić, skontaktuj się z nami już dziś!

SPRAWDŹ FINANSOWANIE
Jak wygląda współpraca?
kontakt
Kontakt
audyt
Audyt
wycena
Wycena i finansowanie
umowa
Instalacja

ZAPYTAJ O INSTALACJE I PANELE FOTOWOLTAICZNE

POROZMAWIAJMY

Call Now ButtonZADZWOŃ