Nurtują Cię pytania związane z odnawialnymi źródłami energii? Chcesz połączyć oszczędność i ekologię? To jak najbardziej możliwe! Odpowiadamy na pytania, które najczęściej zadają nasi klienci. Chętnie podzielimy się z Tobą wiedzą także w innych kwestiach – skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Fotowoltaika

Jak najbardziej! Produkowanie własnej energii to sposób na oszczędność. Choć początkowa inwestycja może wydawać się spora, to szybkość zwrotu jest stosunkowo duża. Dodatkową korzyścią jest możliwość pozyskania dotacji oraz sfinansowania inwestycji kredytem na preferencyjnych warunkach.

Najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom. Współpracę z klientem rozpoczynamy zawsze od przeprowadzenia audytu i zbadania zapotrzebowania na energię. Pod uwagę bierzemy przede wszystkim dotychczasowe zużycie prądu, planowane zmiany w gospodarstwie oraz kierunek i nachylenie dachu lub gruntu, na którym ma stać fotowoltaika.

Wydajność modułów fotowoltaicznych zależy od ilości promieni słonecznych, które na nie padają. W Polsce najkorzystniejsze ułożenie paneli fotowoltaicznych na dachu zapewnia ekspozycja południowa i nachylenie około 30-35°. Montaż instalacji na gruncie realizuje się zazwyczaj wtedy, gdy połać dachowa jest położona w innym kierunku, ma za małą lub nietypową powierzchnię. Dzięki specjalnym konstrukcjom możliwe jest zainstalowanie modułów w taki sposób, aby miały odpowiedni kąt i kierunek.

Panele fotowoltaiczne produkują prąd, gdy padają na nie promienie słoneczne. W praktyce instalacja pracuje nawet w pochmurne dni, choć działa wtedy mniej wydajnie. Zazwyczaj najlepsze osiągi z fotowoltaiki uzyskuje się wiosną i latem, jednak instalacja działa przez cały rok.

Każdą instalację traktujemy indywidualnie, a przed jej zaprojektowaniem przeprowadzamy audyt. Nasi specjaliści ustalają zapotrzebowanie energetyczne budynku, poznają potrzeby inwestora i szukają miejsca, w którym najlepiej będzie postawić panele. Na etapie projektu ustalamy, jakie urządzenia będą wchodzić w skład instalacji, dobieramy ich moc i funkcjonalności.

Oczywiście. Nasi specjaliści dobrze znają aktualne programy dofinansowań na zieloną energię. Dotyczy to zarówno programów ogólnopolskich, jak i regionalnych. Pomagamy w przygotowaniu odpowiednich dokumentów, podpowiadamy, gdzie je złożyć oraz jak starać się o kredyt na preferencyjnych warunkach.

Działamy na terenie całej Polski, a naszymi klientami są firmy, samorządy, właściciele farm fotowoltaicznych, gospodarstw rolnych i domów jednorodzinnych. Nasi pracownicy nie boją się wyzwań i trudnych projektów.

Przygotowując projekt instalacji dbamy o to, by w przyszłości możliwa była jej rozbudowa nie tylko o kolejne moduły, ale także inne urządzenia. Wielu naszych klientów decyduje się z czasem na poszerzenie instalacji np. o magazyn energii lub pompę ciepła.

Dokładny czas zwrotu zależy od kilku czynników. Należy do nich przede wszystkim wielkość instalacji, połączone z nią urządzenia oraz bieżące zużycie energii. Ważny jest również sposób finansowania, zmieniające się ceny energii elektrycznej i typ rozliczenia z zakładem energetycznym. Przyjmuje się, że instalacja zwraca się po maksymalnie 10 latach.

Instalacja fotowoltaiczna zazwyczaj działa niezawodnie przez wiele lat. Jeśli jednak wymaga naprawy, nie podejmuj jej na własną rękę. Nasi pracownicy zapewniają wsparcie serwisowe każdej realizowanej inwestycji. Po prostu skontaktuj się z nami i poinformuj o usterce oraz jej rodzaju.

Pompy ciepła

Zadaniem pompy ciepła jest zamiana energii z powietrza, wody lub gruntu na energię cieplną, która zasili instalację centralnego ogrzewania oraz zapewni ciepłą wodę użytkową. Instalacja pobiera ciepło z zewnątrz i przekazuje je do wnętrza, równocześnie odprowadzając zimne powietrze na zewnątrz.

Obecnie najbardziej popularne są powietrzne pompy ciepła. Ich zaletą jest cena, łatwość instalacji, bezobsługowość oraz uniwersalność.

Pompa ciepła pracuje non stop. Działając, produkuje niewielki, jednostajny szum, podobny do innych domowych urządzeń. Warto pamiętać, że pompa ciepła znajduje się na zewnątrz budynku, więc jej dźwięk nie powinien być dokuczliwy.

Nie jest to konieczne, jednak stanowi najbardziej rozsądne rozwiązanie. Pompa ciepła korzysta z energii elektrycznej, dlatego zasilana przez fotowoltaikę będzie bardziej ekologiczna i oszczędna.

Oczywiście. Są dostępne różne programy, które pomogą sfinansować montaż pompy ciepła oraz kredyty na preferencyjnych warunkach. Najlepiej skontaktuj się w tej sprawie z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Prawidłowo dobrana moc pompy ciepła to gwarancja, że budynek będzie odpowiednio ogrzany. Dobór urządzenia najlepiej pozostawić specjalistom, którzy przeprowadzą audyt i zbadają, jakie jest zapotrzebowanie cieplne budynku. Ważne czynniki to m.in. metraż, grubość ścian czy rodzaj ocieplenia.

Magazyny energii

Zadaniem magazynu energii jest gromadzenie nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z niej, gdy fotowoltaika nie działa, np. nocą i w czasie deszczu, lub gdy bieżąca produkcja jest niewystarczająca, np. zimą.

Magazyn energii jest niezbędny w przypadku instalacji off grid, czyli niepodłączonej do sieci energetycznej. Wówczas nie ma możliwości oddania energii do zakładu energetycznego i cała jej nadwyżka musi zostać zmagazynowana. Większość instalacji fotowoltaicznych podpina się do sieci (on grid), dzięki czemu nadwyżkę energii możemy oddać do zakładu energetycznego, z którego czerpiemy prąd, gdy moduły PV nie pracują.

Określając odpowiednią wielkość magazynu energii bierze się pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim jest nim rodzaj instalacji (on grid, off grid), liczba modułów PV oraz ilość energii, jaką chcemy przechowywać.

Oczywiście. Instalacje fotowoltaiczne projektuje się w taki sposób, aby możliwa była ich rozbudowa o kolejne elementy. W przypadku montażu magazynu do istniejącej już instalacji konieczne będzie uwzględnienie specjalnego inwertera, który umożliwi współpracę urządzeń.

Magazyny energii to zaawansowana urządzenia. Ich cena może się wahać, w zależności od pojemności akumulatorów i zastosowanej technologii. Choć inwestycja wydaje się spora, część może zostać sfinansowana z dotacji. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się z naszymi pracownikami.

Klimatyzacja i rekuperacja

Klimatyzacja i rekuperacja to dwa odrębne systemy, które jednak często się łączy. Klimatyzacja z funkcją grzania ma zapewnić komfort cieplny w budynku. W ciepłe dni – chłodząc powietrze, w zimne – dogrzewając je. To rozwiązanie, które sprawdza się w wielu sytuacjach.

Rekuperacja to system mechanicznej wentylacji. Jego zadaniem jest wymiana powietrza na świeże oraz odzyskanie ciepła, które zostało w nim zgromadzone. Dodatkowo rekuperator usuwa z powietrza zanieczyszczenia i alergeny.

Z klimatyzacji korzystamy, by zadbać o komfort termiczny. To rozwiązanie idealnie sprawdza się w domach i biurach, można zainstalować je w nowych oraz już wykończonych obiektach – nie wymaga przerabiania instalacji.

Rekuperację bardzo często montuje się w starszych domach. System mechanicznej wentylacji pomaga pozbyć się wilgoci, nieprzyjemnej woni i zanieczyszczeń. Działa nawet przy zamkniętych oknach i sprawdza się w każdej porze roku. System rekuperacji współpracuje też ze źródłem ciepła i pomaga ograniczyć koszty ogrzewania.

Dzięki połączeniu klimatyzacji i rekuperacji zyskujemy energooszczędne rozwiązanie, które zapewnia efektowny odzysk ciepła. Powietrze schłodzone przez klimatyzację zostaje wymienione przez rekuperator, co zapewnia korzystny mikroklimat.

Uzyskanie dofinansowania na rekuperację oraz klimatyzację jest możliwe, pod warunkiem że budynek spełnia określone warunki, a urządzenia będą częścią większego systemu. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z naszymi pracownikami.

Carporty

Carporty to konstrukcje naziemne, które mogą pełnić dwie funkcje. Są podstawą dla instalacji fotowoltaicznej oraz wiatą na samochody. Umożliwiają wykorzystanie przestrzeni parkingowej do wytwarzania energii elektrycznej.

Istnieje kilka standardowych rozmiarów carportów. Możliwe jest zainstalowania kilku obok siebie oraz dostosowanie konstrukcji do indywidualnych potrzeb.

Nie, carporty to konstrukcje, na których można zainstalować fotowoltaikę. Możliwa jest jednak równoczesna realizacja carportu z instalacją fotowoltaiczną w oparciu o audyt zapotrzebowania energetycznego.

Jak najbardziej. Carport z fotowoltaiką i stacją ładowania samochodów to bardzo praktyczne rozwiązanie, z którego korzysta wielu naszych klientów.

Carporty sprawdzają się znakomicie w gospodarstwach jednorodzinnych i rolnych, jak w przypadku firm i innych obiektów. To rozwiązanie uniwersalne – coraz częściej można spotkać je w przydomowych oraz na parkingach galerii handlowych.

Nie znalazłeś odpowiedzi?
Napisz do nas…

    SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

    Lubimy wspierać Klientów w realizacji projektów związanych z branżą OZE. Napisz nam, w jaki sposób możemy pomóc.

    Skontaktuj się z nami tak, jak ci wygodnie – zadzwoń, wyślij wiadomość e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy. Odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

    Kalkulator fotowoltaiczny Kalkulator pompy ciepła
    To top